Nowe schody do świątyni

Poświęcenie świątyni w Ruszelczycach miało miejsce w 2004 roku. Od tego czasu wskutek braku izolacji poziomej i zadaszenia, schody prowadzące do świątyni uległy zniszczeniu: odpadły płytki, skruszał żelbeton. Wierni tej miejscowości na czele z członkami Straży Pożarnej i Radnymi postanowili odnowić schody. W tym celu skuto istniejące, wylano nowe, z Dowiedz się więcej

Nowi ministranci

W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 26.11.br do grona Liturgicznej Służby Ołtarza Parafii Krzywcza zostało przyjętych 14 nowych ministrantów. Po wielomiesięcznym przygotowaniu prowadzonym przez ks. Krzysztofa i ks. Jana otrzymali oni specjalne błogosławieństwo do pełnienia tej zaszczytnej służby, która jest od wieków Kościołowi potrzebna. Ministrant zostaje powołany do służby Bogu, kocha Dowiedz się więcej

Święto Niepodległości

Parafialne i Gminne obchody Święta Niepodległości w roku bieżącym miały miejsce w niedzielę 12 XI ze względu na obecność asysty wojskowej. Rozpoczęły się w kościele parafialnym, gdzie sprawowana była Msza Święta w intencji Ojczyzny, której przewodniczył ks. Janusz Wilusz – proboszcz, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Bis – wikariusz. Kaznodzieja Dowiedz się więcej

Odpust w Reczpolu

W dniu 29 października 2017 przeżywaliśmy w Reczpolu Odpust ku czci Św. Jana Pawła II. W tym roku miał on uroczystą i piękną oprawę ze względu na 10 rocznicę poświęcenia świątyni. Najważniejszym zaproszonym gościem był JE Ks. bp Stanisław Jamrozek, który przewodniczył uroczystej liturgii w asyście ks. Ryszarda Panka, dziekana Dowiedz się więcej

Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych

W niedzielę, 24 września br. w Reczpolu świętowaliśmy Jubileusz 50-lecia ślubów zakonnych Siostry Jordany Wajda, Sercanki. Uroczysta Msza Św. została odprawiona o godzinie 11.00 w Kościele pw. Św. Jana Pawła II. Mszy Św. Jubileuszowej przewodniczył Ks. Prałat Józef Bar, oficjał Sądu Metropolitalnego w Przemyślu, w asyście O. Mariana Wójtowicza, karmelity, ks. Janusza Wilusza, proboszcza Dowiedz się więcej