Rok 2019

1. Kończący się 2019 rok przebiegał pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha” Św. Paweł napisał: „Owocem zaś ducha jest miłość, radość, pokój, łagodność, opanowanie. Przeciw takim cnotom nie ma Prawa.” Jeśli porównamy nasze życie do drzewa, to korzeniami winniśmy trwać w Bożych przykazaniach i ośmiu błogosławieństwach, a z pewnością wydamy Dowiedz się więcej

Narodzenie Pańskie 2019

„I my czekamy na Ciebie, Pana, a skoro przyjdziesz na głos kapłana, padniemy na twarz przed Tobą, wierząc, żeś jest pod osłoną Chleba i wina”. W tych dniach świętujemy przyjście Boga na świat. Jezus jest zwykłym niemowlęciem, które wymaga przewijania. A zarazem odwiecznym Słowem, które stało się Ciałem. To pierwsze Dowiedz się więcej

Przyjęcie nowych członków RAM 2019

W niedzielę 16 czerwca 2019. wspólnota Ruchu Apostolstwa Młodzieży przeżywała ważną uroczystość. Dziewięcioro członków naszej, młodych parafian z Reczpola przyjęło emblemat RAM-u. Młodzież z RAM-u posiada swój emblemat: krzyż umieszczony na globie ziemi, na którym widnieją znaki wyrażające charyzmat apostolstwa. Uroczystość była animowana przez grupy parafialne działające przy świątyni w Dowiedz się więcej

Pielgrzymka do Jodłówki i Jarosławia 2019

W sobotę, 15 czerwca 2019 r. dzieci pierwszokomunijne przeżywały swoją dziękczynną pielgrzymkę do Jodłówki i Jarosławia. W sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbyła się dziękczynna Eucharystia, którą celebrował ks. Paweł Starostka, kazanie zaś wygłosił ks. Janusz Wilusz. Następnym punktem wyjazdu był Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Po Dowiedz się więcej

I Komunia św. 2019

W niedzielę 12 maja 2019. w naszej Parafii odbyła się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Po gruntownym przygotowaniu katechetycznym do pierwszej spowiedzi oraz Komunii Świętej przystąpiło 15 dzieci. Uroczystościom przewodniczył ks. Proboszcz Janusz Wilusz, kazanie zaś wygłosił ks. Paweł Starostka, wikariusz. Pierwsza Komunia św. była wielkim przeżyciem zarówno dla dzieci, które Dowiedz się więcej

Bierzmowanie w Krzywczy 2019

17 czerwca 2019r. odbyła się uroczystość bierzmowania młodzieży kończącej gimnazjum. Młodzież z parafii w Krzywczy i w Babicach uczestniczyła w triduum przygotowującym do tych uroczystości, które przeprowadził ks. Krzysztof Bis. W czasie tych dni zostały m.in. odnowione przyrzeczenia abstynenckie oraz poświęcone zostały pamiątki bierzmowania – krzyżyki i różańce. Sakramentu bierzmowania Dowiedz się więcej

Pielgrzymka Żywego Różańca do Kalwarii Pacławskiej

Przed październikiem Róże Różańcowe Archidiecezji Przemyskiej spotykają się na skupieniu i modlitwie. W tym roku pielgrzymka członków Żywego Różańca miała miejsce 29 IX do Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej w Kalwarii Pacławskiej. Spotkanie rozpoczęło się od zawiązaniem wspólnoty. Ks. Marian Hofman, proboszcz z Żurawicy Dolnej przy wieży widokowej przywitał Dowiedz się więcej

Odpust i poświęcenie plebanii

W niedzielę 9 IX br. parafia Krzywcza przeżywała odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Przeniesienie terminu z 8 IX na dzień następny było związane z obecnością J.E. ks. abpa Józefa Michalika, udzieleniem sakramentu bierzmowania oraz poświeceniem wyremontowanego budynku plebanii. Uroczystości rozpoczęły się od Eucharystii o godz. 11.00, którą razem Dowiedz się więcej