1. a) Dzisiejsza niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Niech będzie ono przypomnieniem naszego własnego chrztu. Przez ten bowiem sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i weszliśmy do wspólnoty Kościoła. Z odwagą podejmujmy obowiązki chrześcijanina.
b) Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy w świątyni i naszych domach śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Zachowajmy także świąteczny wystrój naszych domów.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dzisiejsza składka przeznaczona na świątynię. Bóg zapłać ofiarodawcom.
2. Od kilku lat trwa w naszej archidiecezji „sztafeta adoracji Najświętszego Sakramentu” podejmowana przez wszystkie parafie. Każda parafia ma swój dzień adoracji zapisany w kalendarzu liturgicznym. Naszej parafii wyznaczono w tym roku sobotę 16 stycznia. Adoracja powinna być czasem ożywienia naszej miłości do Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Eucharystia jest bowiem największym darem, jaki Kościół otrzymał od Jezusa Chrystusa. Jest też największą świętością, wielką tajemnicą wiary, do której musimy podchodzić z głębokim szacunkiem, pokorą, wiarą i miłością. Serdecznie zapraszamy parafian w tym dniu do uczestnictwa w adoracji i Eucharystii. Program:
Krzywcza – 8.00 Eucharystia o powołania do służby Bożej, całodzienna adoracja, 17.00 Msza Św.
(Prosimy o przyjście na adoracje w miarę możności według rozpisanego planu na drzwiach świątyni)
Reczpol – adoracja od 15.00, o 16.00 Eucharystia.
Ruszelczyce – adoracjo od 17.00, o 18.00 Eucharystia.
Średnia – adoracji od 15.00, o 16.00 Eucharystia
3. Reczpol – w następną niedzielę składka na świątynię.
4. Sprzątanie świątyni:
Krzywcza – Małgorzata Pająk, Bogusława Jaworek, Małgorzata Fednar, Ryszard Tenus.
Reczpol – Aneta Dudzińska, Małgorzata Dudzińska, Teresa Fadnar, Małgorzata Dzimira.
Ruszelczyce – Renata Waśko, Danuta Sapa, Małgorzata Banaś.
Średnia – Halina Szmyd, Mariusz Szmyd.
5. Niedziela Chrztu Pańskiego jest dobrą okazja do przypomnienia kto może zostać chrzestnym dziecka. Chrzestnym może być ten, kto:
a) Jest katolikiem.
b) Ma wymagane kwalifikacje i chce pełnić to zadanie.
c) Jest wystarczająco dojrzały do pełnienia tego zadania, to znaczy ukończył szesnaście lat.
d) Przyjął trzy sakramenty wtajemniczenia: chrzest, bierzmowanie i Eucharystię.
e) Prowadzi życie zgodne z wiarą i zadaniami jakie ma pełnić.
Zgodnie z tymi normami pomyłką jest wybór na chrzestnego osoby niepraktykującej, czy żyjącej w związku cywilnym lub konkubinacie, albo osoby jawnie występującej przeciwko prawdom wiary i moralności. Ma być to osoba, która żyje życiem prawdziwie chrześcijańskim: wierząca, praktykująca, najlepiej uczestnicząca czynnie w życiu wspólnoty parafialnej. Powinna być to osoba bliska rodzinie dziecka, mająca z nią częste kontakty. Chrzestny powinien również cieszyć się autorytetem, tak, by w razie potrzeby, mógł zwrócić uwagę dziecku i jego rodzicom na błędy czy braki wychowania. To dlatego, gdy chrzestny nie jest osobiście znany proboszczowi, wymagane jest zaświadczenie z parafii zamieszkania, że jest osobą wierzącą i praktykującą.
6. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych: Bolesława Pindę, parafianina z Krzywczy i Stanisław Kuzyka
z Ruszelczyc: Wieczne odpoczywanie…