Kościół parafialny w Krzywczy jest murowany, w stylu barokowym, jednonawowy. Wymiary świątyni: długość wraz z absydą 20.50 m, szerokość 8.30 m, absydy 5.20 m. Budowany w latach 1630-1660. Kościół zbudowany jest z kamienia nieobrobionego na glinie, bez żadnej struktury. Zwykły prostokąt o krzywych ścianach z absydą. Sklepienie świątyni beczkowate z desek. Ściany gładkie, bez wnęk, gzymsów, obrazów.

Dnia 15 kwietnia 1760 roku konsekrowany pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przez ks. bpa Wacława Hieronima Sierakowskiego. W roku 1925 pokryty blachą wraz z nowo postawioną sygnaturką.

W 1927 roku odrestaurowany z zewnątrz, a w 1929 roku pomalowany pod kierunkiem artysty malarza P. Mariana Strońskiego z Przemyśla. W 1967 roku odnowienia wnętrza dokonała firma P. Niemcewicza z Przemyśla. W roku 1998, w rocznicę 600-lecia parafii wykonano nową polichromię, została położona posadzka z marmurowych płyt.

Od strony południowo-wschodniej dobudowana nowa zakrystia, nad nią salka katechetyczna do której prowadzą metalowe schody na zewnątrz budynku, oszklone. Pod zakrystią kotłownia.

Po lewej stronie ołtarza głównego kaplica. W 1973 roku dobudowano piętro nad kaplicą oraz przedsionek kościoła.

Na kościele zamiast wieży znajduje się większa sygnaturka, pokryta blachą miedzianą z krzyżem na szczycie. Na ścianie frontowej na zewnątrz nad przedsionkiem znajduje się wnęka z figurą Św. Jana Bożego, ufundowana przez Jana Jocza z Krzywczy.

Do kościoła prowadzą trzy wejścia. Wejście główne prowadzące do przedsionka, drzwi aluminiowe z szybami. Za przedsionkiem drzwi z grubych desek. Za nimi drzwi ażurowe z modrzewia z  szybami. Po lewej stronie nawy głównej znajdują się schody na chór, wsparte na słupach drewnianych.

Jedno wejście boczne prowadzi do kaplicy od strony dzwonnicy. Drzwi aluminiowe z szybami. Na lewo od nich schody metalowe, kręcone, prowadzące do pomieszczenia nad kaplicą. Kaplica murowana z kamienia, z sufitem drewnianym o wymiarach dł. 3,80 m, szer. 3,80 m

Drugie wejście boczne prowadzi do zakrystii – drzwi aluminiowe z szybami. Zakrystia jest zbudowana z kamienia, o sklepieniu murowanym. Wymiary zakrystii: dł. 3,70 m, szer. 3,63.

Wieża kościelna murowana, wolno stojąca. W roku 1908 odnowiona i podwyższona do wysokości 10 m, z dachem pokrytym blachą miedzianą. W wieży znajdują się trzy dzwony.

Ogrodzenie świątyni częściowo stanowi mur z kamienia, otynkowany, pomalowany, nakryty dachówką karpiówką. Częściowo stanowi parkan z metalowych prętów osadzonych na murze z kamieni.