IV Niedziela Wielkanocna – 3 maja 2020

1. a) Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy 57 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W tym roku towarzyszy mu hasło: “Wielka Tajemnica Wiary”. Ograniczenia związane z epidemią są dla wielu młodych sporym wyzwaniem na różnych płaszczyznach życia, ale nie stanowią przeszkody na drodze wiary i odkrywania powołania, ponieważ jest to płaszczyzna dużo głębsza. Nie mniej potrzebują oni naszej naszego wspólnego wołania do Boga o dary Ducha Świętego, aby mieli odwagę odpowiedzieć na zaproszenie Pana. W 2019 r. do polskich seminariów wstąpiło 498 kandydatów do kapłaństwa, czyli o 122 mniej niż rok wcześniej. Do seminariów diecezjalnych przyjęto 323 mężczyzn. Natomiast do seminariów zakonnych 171 osób, o 34 mniej niż w roku 2018. Trzeba nam się modlić szczególnie o powołania kapłańskie z naszej parafii.
b) Dziś pierwsza niedziela maja. Stąd po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie ma zmiany tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na bieżący miesiąc: Módlmy się, aby diakoni, wierni służbie Słowa i ubogim, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła.
c) Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Koszyk przy wyjściu ze świątyni.
d) Dzisiaj w Krzywczy po sumie spotkanie dla rodziców dzieci przystępujących do I Komunii Świętej.
e) Krzywcza – nabożeństwo majowe dziś o 15.45

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We wtorek 5 V święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu.
b) We środę 6 V święto Apostoł Filipa i Jakuba
b) W piątek 8 V uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisław Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Modlitwą obejmujemy pasterzy Kościoła, modlimy się o nowe powołania, kapłańskie, zakonne, misyjne.

4. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na świątynię.

5. Zachęcamy parafian do korzystania ze spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiadamy codziennie 30 min przed Mszą Św.

6. Trwa maj, zapraszamy do modlitwy Litanią Loretańską w świątyni: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach, w rodzinach.

7. a) Reczpol – do odwołania została wprowadzona dodatkowa Msza Św. w niedziele i święta o 9.30. Można zapisywać intencje z Róż Żywego Różańca.
b) Ruszelczyce – do odwołania została wprowadzona dodatkowa Msza Św. w niedziele i święta o 11.00.

8. Sprzątanie świątyni:
Krzywcza – Danuta Kolano, Grażyna Hołowiecka, Maria Gajdzik, Liliana Jaszczak.
Reczpol – Grażyna Buś, Jadwiga Buś, Bogumiła Kudyba, Helena Wanat.
Ruszelczyce – Małgorzata Kroczek, Małgorzata Banaś, Jadwiga Domoń.
Średnia – Maria Napora, Jolanta Napora.

9. Matce Najświętszej polecajmy posługę nowo konsekrowanego biskupa pomocniczego naszej archidiecezji ks. Krzysztofa Chudzio: Pod Twoją obronę….