II Niedziela Wielkanocna – 19 kwietnia 2020

1. a) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W dobie pandemii wirusa Covid 19 potrzeba nam przyzywać Miłosierdzia Bożego. Warto usłyszeć te słowa Jezusa: „Nie znajdzie ludzkość uspokojenia, dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia Mojego”. Stąd dzisiaj po Mszy Św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, śpiewamy Suplikacje. Pan Jezus powiedział do św. Faustyny, że kto w tym dniu przyjmie Komunię św., będą mu odpuszczone wszystkie grzechy. Zachęcamy dzisiaj do prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu: Krzywcza od 12.00 do 16.00, Reczpol od 12.00 do 17.00.
b) Zachęcamy wiernych do codziennego odmawiania o godzinie 15.00 Koronki do Miłosierdzia Bożego. Odpust zupełny można zyskać za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust w domu.
c) Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży” To słowa kard. Stefana Wyszyńskiego. Ta trudna sytuacja epidemii wyzwala wiele dobra pośród ludzi. To solidarna troska o tych najbardziej zagrożonych – naszych czcigodnych seniorów.
d) Dzisiaj zbiórka do puszek na Caritas.
e) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. W środę 22 IV nowenna do Św. Jana Pawła II w Reczpolu. O 17.00 Eucharystia, po niej nabożeństwo z odczytanie próśb, podziękowań. Będziemy modlili się szczególnie o ustanie zarazy.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek 23 IV uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, w sobotę 25 IV święto Św. Marka, Ewangelisty.

4. W sobotę 25 IV w Krzywczy Msza Św. o urodzaje, uchronienie od klęsk żywiołowych i błogosławieństwo w pracy dla mieszkańców Kupnej.

5. a) Zachęcamy parafian do duchowego uczestnictwa we Mszy św. poprzez transmisję telewizyjną, radiową i internetową. Zostały wydane nowe wytyczne dotyczące ilości osób uczestniczących we Mszy świętej. Jest to uzależnione od powierzchni kościoła. Zgodnie z zarządzeniem na nabożeństwach w świątyniach naszej parafii może uczestniczyć: w Krzywczy 10 osób, w Reczpolu 15 osób, Ruszelczycach 8 osób, w Średniej 6 osób. Przychodzimy do kościoła w maseczkach. Zachowujemy dystans w czasie liturgii, modlitwy i podczas przyjmowania Komunii św.
b) Msze Św. Krzywcza – codziennie o 18.00, Reczpol – codziennie o 17.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt, o 19.00

6. Sprzątanie świątyni:
Krzywcza – Bukowska Maria, Bukowska Marta, Kuźbida Piotr, Składan Renata. Sprzątanie we wtorek po Mszy w.
Reczpol – Małgorzata Iwasieczko, Lucyna Sus, Urszula Sus, Zofia Sus.
Średnia – Sitnik Elżbieta, Kaczmarska Joanna.

7. W mijającym tygodniu zmarł Franciszek Szmyd, pochodzący z naszej parafii. Polećmy zmarłego Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…