IV Niedziela Wielkiego Postu – 22 marca 2020

1. a) Krzywcza – Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30.
b) Reczpol – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy Św. o 11.00.

2. W środę 25 III Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00.
a) Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Eucharystii zachęcamy do złożenia deklaracji „Duchowa adopcja dziecka poczętego”. Poprzez to przyrzeczenie osoba zobowiązuje się na otoczenie modlitwą przez dziewięć miesięcy zagrożonego w łonie matki życia dziecka, którego imię jest znane tylko Bogu i jego rodziców. Osoba zobowiązuje się odmawiać codziennie specjalną modlitwa wstawienniczą w intencji dziecka i jego rodziców.
b) Planowane poświęcenie i rozdanie modlitewników dzieciom komunijnym odbędzie się w późniejszym czasie.

3. W czwartek 26 III wspomnienie liturgiczne Świętego Dobrego Łotra, patrona naszej Archidiecezji.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.30, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00.

5. Zmiana czasu z zimowego na czas letni nastąpi w nocy z soboty 28 III na niedzielę 29 III. O godzinie 2 w nocy przesuniemy wskazówki zegara na godzinę 3.

6. a) Prosimy parafian o zabranie do domów prasy katolickiej. Gdy ktoś korzysta z dyspensy od niedzielnej Mszy Św. niech ktoś z rodziny weźmie.
b) Do nabycia w zakrystii „paschaliki”. Ofiara to przynajmniej 8 zł dla najbiedniejszych.
c) Przy ołtarzu znajdują się puszki, do których można wrzucać pieniądze na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Młodzież w tym roku nie będzie kwestowała po domach.

7. Dotknięci epidemią przeżywamy szczególny czas Wielkiego Postu. Z powodu zagrożenia koronawirusem odwołujemy planowane rekolekcje wielkopostne, w tym rekolekcje szkolne. Trwajmy na modlitwie i podejmujmy post, aby uprosić u Boga łaskę powstrzymania pandemii, łaskę życia i zdrowia. Czas narodowej kwarantanny niech ożywia naszą wiarę. Pamiętajmy, że ostatecznie Bóg jest Panem wszystkiego. On jest wszechmocny i może uczynić wszystko. On także kocha nas jako Swoje dzieci. On nas nigdy nie opuszcza w naszym ziemskim pielgrzymowaniu, także wtedy, gdy jesteśmy zagubieni. Bóg dotrzymuje swoich obietnic. On nas nigdy nie zawodzi, ma cierpliwość wobec każdego człowieka. Daje czas na poprawę i nawrócenie. Przez łącza eteru (telewizja, radio, Internet) łączmy się, jako wspólnota ludzi wierzących na wspólnej modlitwie. Ponieważ nie będzie spowiedzi parafialnej w dotychczasowej formie (w określonym dniu i godzinie), codziennie 30 min przed Mszą Św. można skorzystać z sakramentu pokuty. W następnym tygodniu będzie ta spowiedź wydłużona i podzielona dla poszczególnych rejonów parafii. W dalszym ciągu zalecamy parafianom pozostanie w domach w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa. Szczególnie mocno apelujemy do ludzi młodych, by nie gromadzili się na wspólne spotkania (np. przy sklepie). Ci, którzy przyjechali z krajów wcześniej objętych epidemią koniecznie muszą pozostać w ścisłej kwarantannie. W związku z wprowadzeniem stanu epidemii niech we Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili intencję wraz z najbliższą rodziną. Podobnie sprawa dotyczy pogrzebów.

8. a) Prośmy o zdrowie dla zakażonych wirusem: Pod Twoją obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych: Andrzeja Korytko z Krzywczy i Marię Sikorę z Średniej: Wieczne odpoczywanie…