I Niedziela Wielkiego Postu – 1 marca 2020

1. a) Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych: Papieska intencja misyjna: „Módlmy się, aby Kościół w Chinach zachował wierność Ewangelii i wzrastał w jedności.”
b) Dzisiaj składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.
c) Krzywcza – Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30
d) Reczpol – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy Św. o 11.00.
e) Ruszelczyce, Średnia – Dziś Gorzkie Żale po Mszy Św.

2. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) W pierwszy czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi: Krzywcza 16.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.00
b) Pierwszy piątek: Krzywcza – spowiedź 6.30, Msza Św. 7.00, popołudniem spowiedź o 15.30, Droga Krzyżowa o 16.30, Msza o 17.00
Reczpol – spowiedź 15.30, Droga Krzyżowa o 16.30, Msza Św. o 17.00
Ruszelczyce – spowiedź 16.30, Droga Krzyżowa 17.30, Msza Św. o 18.00
Średnia – spowiedź o 15.00, Droga Krzyżowa o 15.30, Msza Św. o 16.00
Chorych odwiedzimy od godziny 9.00
b) Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – W pierwsza sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Św., różaniec wynagradzający. Zachęcamy do przyjścia szczególnie członków Żywego Różańca.

3. W sobotę 7 III o 15.30 katecheza przed bierzmowaniem dla uczniów klas VIII SP i I Ponadpodstawowej.

4. a) Przyszła niedziela 8 III, to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień składka na świątynię.

5. Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami. Umiejmy tak zorganizować sobie czas, aby uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach wielkopostnych, zrezygnować z wszelkich form rozrywki, a ponadto pamiętajmy o jałmużnie, która gładzi liczne nasze grzechy. Możemy składać jałmużnę postną w świątyni przy ołtarzu, do specjalnie wystawionych koszyków. „Caritas” Archidiecezji rozprowadza świece „paschaliki”. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym, a ofiara to przynajmniej 7 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Zachęcamy do sakramentu pokuty, aby Wielki Post przeżyć w Komunii z Bogiem. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 28 – 31 III br.

6. W dniach 3 – 5 IV kwietnia w Błażowej odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zapraszamy do udziału młodzież naszej parafii począwszy od VIII klasy SP. Zapisy do 8 marca. Koszt 70 zł
z przejazdem.

7. Msze Św. Krzywcza – codziennie 17.00, Reczpol – codziennie 17.00, Ruszelczyce – pn, śr, czw, pt, sb 18.00, Średnia – pt 16.00. Intencje Mszy Św.: