1. Ojciec Święty Franciszek postanowił, że od tego roku III niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprowokować wszystkich wiernych, aby Biblia nie była dla nich jedną z wielu książek, lecz Słowem Życia, które niesie Zbawienie. Biblia powinna być czytana nie tylko w kościołach i wspólnotach religijnych, ale także w rodzinach. Powinnyśmy nie tylko od święta, ale codziennie żyć Słowem Bożym. Objawienie – źródło naszej wiary – zawarte jest właśnie na kartach Pisma Świętego.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We wtorek 28 I Św. Tomasza z Akwinu, jednego z największych filozofów i teologów Kościoła.
b) W czwartek 30 I bł. Bronisława Markiewicza, wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży, założyciela Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.
b) W piątek 31 I Św. Jana Bosko, prezbitera, wychowawcy i patrona młodzieży.

3. Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca. Msza Św. o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny. Różaniec wynagradzający.

4. a) W następną niedzielę 2 II Święto Ofiarowania Pańskiego. Kościół przypomina nam, że Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Poświecenie gromnic. Dzieci klas III SP w ramach przygotowania do dnia I Komunii Świętej przyjdą ze świecami od chrztu świętego. Porządek Mszy Św. niedzielny.
b) Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
b) Jest to również dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania. Taca na potrzeby archidiecezji, zaś zbiórka do puszek na klasztor sióstr Karmelitanek w Przemyślu.

5. Katechezy dla narzeczonych w parafii katedralnej w Przemyślu od 3 lutego 2020 r. w poniedziałki, środy
i piątki o godz. 19.00.

6. Ruszelczyce – składamy podziękowanie strażakom za kwestę w ubiegłą niedzielę na rzecz świątyni. Parafianom za ofiary składane na modernizację. Bóg zapłać!

7. a) Msze Św. Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – codziennie o 17.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt, o 18.00.
b) Kancelaria parafialna: pn, śr, pt od 15.00 do 16.00.

8. Matce Najświętszej polećmy naszą Ojczyznę: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia