1. a) Reczpol – dzisiaj składka na świątynię.
b) Krzywcza, Ruszelczyce – Dzisiaj strażacy w Ruszelczycach przejdą po domach zbierając fundusze na wentylację i malowanie świątyni.
c) Średnia – Parafia składa serdeczne podziękowanie Panu Emilowi Gawłowi za wieloletnią posługę w zakrystii. Bóg zapłać za ofiarność i trud. Niech Bóg wynagrodzi dobrym zdrowiem i długimi latami życia!

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We wtorek 21 I Świętą Agnieszkę – Jako 12-letnia dziewczynka pochodząca ze starego rodu złożyła Bogu ślub czystości. Gdy nie zgodziła się zostać żoną bogatego poganina poniosła śmierć męczeńską przez ścięcie około 305 roku. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
b) W piątek 24 I Św. Franciszka Salezego – biskupa, który nawrócił na katolicyzm ponad 70 tys. kalwinów, wielki czciciel Jezusa w Najświętszym Sakramencie, propagator duchowości chrześcijańskiej, patron prasy katolickiej.
b) W sobotę 25 I Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła – dzięki otrzymanej łasce Szaweł stał się wiarygodnym świadkiem Bożego miłosierdzia i wiarygodnym apostołem Ewangelii.
c) W niedzielę 26 I Św. Tymoteusza i Tytusa, dwóch wielkich współpracowników św. Pawła. Św. Tymoteusz biskup Efezu, Tytus biskup Krety.

3. We środę 22 I kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 17.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii. Składka na potrzeby świątyni.

4. a) Msze Św. Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – wt, śr, czw, sb o 17.00, Ruszelczyce: pn, śr, pt o 18.00.

5. a) Babcie i dziadziów naszej parafii polećmy opiece Matki Bożej: Pod Twoją obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Czesław Radonia, parafianina z Woli Krzywieckiej: Wieczne odpoczywanie…

Kategorie: Ogłoszenia