II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 5 stycznia 2020

1.a) Dzisiaj pierwsza niedziela stycznia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
Intencja modlitewna: “Aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość w świecie.”
b) Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Jutro 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego. Uczcijmy Epifanię – objawienie się Boga poganom. Poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą oznaczmy drzwi naszych domów, a woń kadzidła niech się rozejdzie w naszych mieszkaniach. Jest możliwość nabycia zestawu kredy i kadzidła w zakrystii. Składka przeznaczona na misje. Porządek Mszy Św. niedzielny.

3. Dalszy ciąg kolędy:
a) wtorek, środa 7 – 8 I – cdn Reczpol
b) czwartek, piątek 9 – 10 I – Krzywcza: 1 kapłan za rzeką, za wioską, część Osiedla, 2 kapłan ulica i rynek, 3 kapłan Blich i część Osiedla.
c) sobota 11 I Wola Krzywiecka: jeden kapłan od Krzywczy, drugi kapłan od Kamionki w kierunku Potaszu, trzeci kapłan od Średniej w kierunku Krzywczy.

4. Msze Św. w tym tygodniu: Krzywcza – od wtorku do soboty o 7.00
Reczpol – od wtorku do soboty o 7.00
Ruszelczyce – śr, pt o 7.00
Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: środa, piątek od 8.00 do 9.00

5. a) Serdecznie zachęcamy parafian do prenumeraty w rozpoczętym roku prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła, Różańca. Zapisy w zakrystii. Jesteśmy świadomi, że czasopisma katolickie są bardzo dobrym narzędziem do rozwoju duchowości i mądrej wiedzy o Bogu, człowieku i świecie. To zaledwie koszt 6 zł tygodniowo.
b) Zachęcamy do prenumeraty czasopism dla dzieci. Pisma dla najmłodszych czytelników zawierają m.in. czytanki, łamigłówki, zgadywanki, a nawet wycinanki i gry planszowe oraz sylwetki świętych patronów.
W miesięcznikach, których odbiorcami są starsze dzieci, przeczytać można m.in. komentarze do Ewangelii, opowiadania z morałem i wywiady z ciekawymi ludźmi. To zaledwie 6 zł miesięcznie.

6. a) Matce Najświętszej polećmy parafian, których odwiedzimy w tym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej: Pod Twoją obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Adama Ciećko, parafianina z Kupnej: Wieczne odpoczywanie…