IV Niedziela Adwentu – 22 grudnia 2019

1. Jutro 23 XII przypada rocznica święceń biskupich, a we wtorek dzień imienin ks. abp Adama Szala. Polecajmy Księdza Arcybiskupa Bogu w naszych modlitwach.

2. We wtorek Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilii. Zadbajmy, by nikt w samotności nie spożywał wieczerzy wigilijnej. Należy rozpocząć od wspólnej modlitwy, lektury Pisma Świętego, łamania opłatkiem i wspólnego kolędowania. Z wieczerzy wigilijnej należy wykluczyć alkohol.
Pasterki – Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – 24.00, Średnia 22.00. Taca mszalna z “pasterki” przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
Krzywcza – czuwanie modlitewne przed pasterką od 23.30. Zapraszamy
Reczpol – Czuwanie modlitewne przed pasterką od 23.15. Zapraszamy.

3. We środę 25 XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przyjdźmy, pomimo udziału w Pasterce, by złożyć Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas. Przyjmijmy Tego, który przychodzi do swojej własności. Porządek nabożeństw przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 w Krzywczy.

4. We czwartek 26 XII Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 w Krzywczy. Błogosławieństwo owsa. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.

5. W piątek 27 XII Święto Św. Jana Ewangelisty. Błogosławieństwo wina. Msza Św. Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. Obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Od soboty 28 XII rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie – “kolędę“. Pragniemy zanieść do Waszych domów błogosławieństwo Chrystusa i wspólnie się pomodlić. Zachciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy kapłanowi szacunek, bądźmy w miarę możliwości wszyscy w domu. Dom nasz niech będzie przygotowany: nakryty stół, woda święcona, krzyż, świece, Pismo Święte, zeszyty dzieci i młodzieży z religii. Uczyńmy wszystko, by atmosfera tego spotkania była podniosła i jednocześnie miła, serdeczna. W dzień powszedni kolęda będzie trwała od 15.00 do 21.00, zaś w soboty od 9.00 do 18.00.
Kolędę rozpoczniemy od Ruszelczyc. Pierwszy kapłan od Krzywczy, drugi kapłan od P. Mariusza Króla w kierunku Babic, trzeci kapłan od Babic w stronę wioski.

7. a) Godziny Mszy Świętej: Krzywcza: pn,, wt, sb o godz. 7.00, Reczpol: pn, sb o godz. 7.00, Ruszelczyce: pn 7.00.
c) Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: pn, pt 15.00 – 16.00

8. Podobnie jak w ubiegłym roku, młodzież Ruchu Apostolstwa Młodzieży wyruszy jako Kolędnicy Misyjni. Przyjmijmy ich życzliwie i włączmy się w dzieło misji.

9. Zachęcamy do zakupienia w zakrystii świątecznego wydania tygodnika Niedziela. Jest więcej egzemplarzy niż zwykle.

10. a) Matce Najświętszej polecajmy posługę J.E. Ks. abp Adama Szala: Pod Twoja obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Mariana Świgonia, parafianina ze Średniej: Wieczne odpoczywanie…