Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia 2019

1. a) Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek. Kościół na Wschodzie to Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan, gdzie kiedyś przed laty trafili Polacy w czasie II wojny światowej. To Kościół, który zachował żywą wiarę po dziś dzień. To jest Kościół ciągle cierpiący, którego symbolem jest Bł. ks. Władysław Bukowiński. To Kościół, który daje świadectwo i pokazuje, że nawet w bardzo prostych, prymitywnych warunkach można być wiernym Jezusowi Chrystusowi.
b) Dzisiaj dzieci z klas III otrzymują poświęcone medaliki Niepokalanej w ramach przygotowania do dnia I Komunii Świętej.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dziś druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na świątynię.
d) Reczpol – dzisiaj po południu młodzież rozniesie po naszych domach poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone jako podziękowanie za pracę P. Organistki i P. Kościelnego.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w piątek 13 XII Św. Łucję z Syrakuz – męczennicę z 304 roku, w sobotę 14 XII Św. Jana od Krzyża, reformatora męskiej gałęzi Karmelu.

3. W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas VI SP przed bierzmowaniem.

4. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa o 16.00 DSM, po Mszy Św. Żywy Różaniec
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, sobota Żywy Różaniec
Ruszelczyce – piątek Żywy Różaniec

5. Krzywcza, Ruszelczyce – W tym tygodniu Pan organista Marek Laska rozniesie po domach poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy go życzliwie. Poniedziałek – Ruszelczyce, wtorek – Krzywcza, środa – Wola Krzywiecka, czwartek – Chyrzyna, Kupna i cd Wola Krzywiecka.

6. Średnia – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniądze zostaną przeznaczone jako podziękowanie Panu Kościelnemu za całoroczną służbę.

7. W zakrystii do nabycia świeca Caritas. Świeca ta przypomina nam, że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Można także zakupić kalendarze na 2019 rok i modlitwy na stół wigilijny.

8. a) Zapraszamy dziewczęta naszej parafii do DSM. Cóż oznacza ta tajemnicza nazwa: DSM? To DZIEWCZĘCA SŁUŻBA MARYJNA. Warto po kolei wyjaśnić poszczególne człony nazwy.
Dziewczęca – bo tylko dla dziewcząt, chłopcom wstęp wzbroniony!
Służba – bo służymy Maryi, rozmawiamy o Niej, uczymy się od Niej, mówimy innym o Maryi, staramy się postępować jak Maryja, co wcale nie jest łatwe, ale Maryja pomaga nam; pomagamy innym na wzór Maryi.
Maryjna – bo główną patronką jest Maryja i wszystko jest Jej podporządkowane.
Dziewczęta zgromadzone w tej grupie, starają się postępować według poniższych zasad. Od Maryi uczą się:
1. Chętnego posłuszeństwa
2. Żyć w zgodzie z innymi
3. Prawdziwej radości
4. Wybierać to, co trudne
5. Kochać Jezusa
b) W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Kościół pamięta o dziewczętach. Polecajmy więc Niepokalanej młodzież żeńską naszej parafii, aby naśladowała Maryję w czystości, pokorze i modlitwie: Pod Twoja obronę…