I Niedziela Adwentu – 1 grudnia 2019

1. a) Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele – 2019/2020. Ten rok będzie przebiegał pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary”. W tym roku Kościół kieruje zaproszenie do wiernych do bardziej świadomego udziału w celebrowaniu i przezywaniu tajemnicy Wieczernika, prowadzącej do odkrywania niedzielnej Mszy Św. jako daru, uobecniającego samego Pana i dającego się nam na duchowy pokarm na drogę do wieczności.
b) Dzisiaj pierwsza niedziela grudnia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
Intencja modlitewna: “Aby każdy kraj podjął konieczne działania, by zadbać o przyszłość dzieci, szczególnie tych, które cierpią. ”
c) Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedzieli i uroczystości będzie sprawowana Eucharystia o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy do codziennego uczestnictwa we Mszy Świętej, zwłaszcza dzieci z lampionami
a) Przez cały Adwent zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w sobotę 21 XII br.
b) Jak co roku Caritas zachęca nas do włączenia się w pomoc najbiedniejszym poprzez zakup świecy na stół wigilijny – koszt zakupu : minimum 6 zł. W zakrystii można zakupić kalendarze na 2019 rok, także kalendarze dla rolników oraz modlitewniki na stół wigilijny.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 3 XII Św. Franciszka Ksawerego, w piątek 6 XII Św. Mikołaja, biskupa, w sobotę 7 XII Św. Ambrożego.

4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek miesiąca.
a) W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź: Krzywcza 16.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.00. Msza Św. i modlitwy za pasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
b) W I piątek : Krzywcza – spowiedź 6.30, Msza Św. 7.00, popołudniem spowiedź 15.30, Msza o 17.00 Reczpol – spowiedź 16.00, Msza Św. 17.00.
Ruszelczyce – spowiedź 17.00, Msza Św. 18.00.
Średnia – spowiedź 15.30, Msza Św. 16.00.
Chorych w pierwszy piątek odwiedzimy od godziny 9.00.
c) – Krzywcza, Reczpol – W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający.
– W sobotę 7 XII w Krzywczy o 15.30 katecheza dla klas VII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

5. a) W następną niedzielę 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. w porządku niedzielnym. W ten dzień dzieci z klas III otrzymają poświęcone medaliki Niepokalanej.
b) Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP bardzo zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego zabiciem.
b) W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Godzina Łaski. Jest taka godzina w ciągu roku, gdy Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina, to GODZINA ŁASKI, która jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej. Przypada 8 grudnia od godz. 12.00 do 13.00. Szczegóły za tydzień.

6. a) W następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień składka na świątynię.
Reczpol – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.
Średnia – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

7. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – piątek RAM

8. Niepokalanej polećmy młodzież naszej parafii, szczególnie dziewczęta: Pod Twoja obronę…