1. a) Dzisiaj III Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka. To wydarzenie ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych i nieznanych. Obok nas są obszary biedy ukrytej, ludzi bezradnych, zadłużonych czy samotnych. Jest to wydarzenie, które polega przede wszystkim na spotkaniu z drugim człowiekiem. Największą biedą dzisiejszego człowieka jest jego samotność, dlatego tak ważny jest wymiar przyjacielskiego spotkania. Nie chodzi tylko o to, by człowieka nakarmić, ale żeby stworzyć mu przestrzeń, w której sam w sobie się zbierze, by się podnieść.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – dzisiejsza składka przeznaczona na Dom Księży Emerytów “Emaus”
w Korczynie.
c) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek 18 XI  bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy, męczennicy, we wtorek 19 XI bł. Salomei, w środę 20 XI Św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek 21 XI Ofiarowanie NMP, w piątek 22 XI Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność naszym organistom P. Markowi Laska i P. Wiktorii Bajda za służbę wspólnocie parafialnej. Będziemy polecać ich w naszych modlitwach.

3. W piątek 22 XI kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 17.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii. Składka na chrzcielnicę.

4. a) W sobotę 23 XI spotkanie Akcji Katolickiej w Przemyślu przed Uroczystością Chrystusa Króla.
a) W sobotę o godz. 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas VI SP przygotowująca do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
b) Krzywcza, Reczpol – w sobotę Msza Św. wypominkowa i różaniec

5. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszych serc. Potrzeba nam świadomie powiedzieć: TAK Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

6. Spotkana wspólnot: Krzywcza: piątek RAM

7. Matce Najświętszej Królowej Polski polećmy naszą Ojczyznę: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia