1. a) Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Za Bliski Wschód, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, aby wśród nich zapanował duch dialogu, spotkania i pojednania.
b) Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) 4 XI Św. Karola Boromeusza, biskupa.
b) W sobotę 9 XI rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – pierwszej chrześcijańskiej świątyni. Wydarzenie to miało miejsce w Rzymie, 9 listopada 324 roku.

3. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszą Św. Krzywcza 16.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.00. Polecamy pasterzy Kościoła, modlimy się o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 IX można zyskiwać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W tym tygodniu codziennie modlimy się za zmarłych wypisanych w wypominkach.

5. a) W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla VIII klas SP i I szkoły ponadpodstawowej.
b) Krzywcza, Reczpol – w sobotę Msza Św. wypominkowa. Różaniec za zmarłych

6. a) W niedzielę 10 XI obchody parafialne i gminne Narodowego Święta Niepodległości. Dla nas Polaków dzień wdzięczności za 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Polecać będziemy Bogu tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. Na naszych domach zawieśmy biało–czerwone flagi. O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia z kazaniem. O 17.00 spektakl poetycko – muzyczny w reżyserii aktora Jerzego Łazewskiego pt. ”Droga do Niepodległości”. Serdecznie zapraszamy parafian.

7. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień taca na świątynię.

8. Spotkania wspólnot: Krzywcza: środa Żywy Różaniec, w piątek RAM
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, sobota Żywy Różaniec
Ruszelczyce – poniedziałek Żywy Różaniec

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą Rozalię Haszczyn, naszą parafiankę z Krzywczy: Wieczne odpoczywanie…

Kategorie: Ogłoszenia