XXX Niedziela zwykła – 27 października 2019

1. a) Dzisiaj rocznica poświęcenia własnej świątyni, w której słuchamy Słowa Bożego i przyjmujemy sakramenty. Dzisiaj dziękujemy Bogu, że pozwolił wznieść ten Dom Boży, pamiętamy o fundatorach, ofiarodawcach, budowniczych. Dziękujemy wszystkim parafianom, że nie szczędzą środków i trudów w celu godnego utrzymania świątyni.
b) Na początku października w kościele filialnym w Słonnem w parafii Dubiecko miała miejsce kradzież Najświętszego Sakramentu, a tym samym Jego profanacja. Dlatego dzisiaj w całej archidiecezji, a szczególnie w parafii Dubiecko ekspiacja za zniewagi Panu Jezusowi Utajonemu w Najświętszym Sakramencie. Po każdej Mszy Świętej śpiewamy suplikację „Święty Boże, Święty Mocny…” Nie potępiając ludzi, którzy dopuścili się aktów świętokradztwa, modlimy się o ich opamiętanie i nawrócenie.
c) Dzisiaj o 12.00 w Krzywczy I przymiarka strojów komunijnych. Zaliczka 50 zł

2. W poniedziałek 28 X święto Świętych Szymona i Judy Tadeusza, apostołów. Nie znamy szczegółów ich życia. Szymon umarł męczeńsko przecięty na pół piłą. Judę Tadeusza wzywa się jako patrona spraw beznadziejnych.

3. a) W czwartek 31 X zakończenie nabożeństw październikowych. Dziękujemy tym, którzy przychodzili do świątyni na wspólną modlitwę. Dzieci prosimy, by wyklejone plansze złożyły u swoich katechetów.
b) W czwartek spowiedź przed I piątkiem: Krzywcza, Reczpol od 16.00, Ruszelczyce od 17.00, Średnia 15.30.

4. a) W piątek 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Z radością będziemy wspominać tych, którzy przebywszy trud ziemskiego życia cieszą się chwałą nieba. Weźmy udział przed południem w tej uroczystej Eucharystii dla dobra swojego i rodziny. Msze Św. jak w każdą niedzielę: Krzywcza 8.00, 11.00; Reczpol 8.00, 11.00, Ruszelczyce 9.30, Średnia 9.30. Natomiast Msza święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian w świątyni w Krzywczy o godz. 14.00. Można po raz drugi w ciągu dnia przyjąć Komunię Świętą.
b) I piątek miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu. Krzywcza, Reczpol po Mszy Św. o 11.00, Ruszelczyce, Średnia po Mszy Św. o 9.30.

5. a) W sobotę 2 XI Dzień Zaduszny – dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu szczególnie tych, którzy znajdują się w czyśćcu i czekają na oglądanie Boga twarzą w twarz. Wspomagajmy naszych zmarłych ofiarą Mszy Św., komunią św., modlitwą, cierpieniem, dobrymi uczynkami. Do 8 XI można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św. modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Św. Na bocznych ołtarzach są karteczki, na których można wypisać naszych zmarłych za których będziemy modlili się w listopadzie. Codziennie do 8 XI, a także w soboty będziemy modlili się na różańcu za zmarłych wypisanych w wypominkach.
Msze Św.: Krzywcza 8.00 z procesją na cmentarz, 17.00; Reczpol 15.00 z procesją na cmentarz, Ruszelczyce 8.00, Średnia 15.00 z procesją na cmentarz.
b) W sobotę odwiedziny chorych od 10.00.

6. Za tydzień 3 XI pierwsza niedziela listopada. Niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – wtorek zbiórka dla ministrantów
Reczpol – środa zbiórka kandydatów i ministrantów