XXIX Niedziela zwykła – 20 października 2019

1. a) Dziś niedziela misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie” to tytuł niedzieli i tygodnia misyjnego. W tym tygodniu w sposób szczególny w modlitwie różańcowej wspominać będziemy dzieło misyjne Kościoła. Wspierajmy misje: codziennym udziałem we Mszy Świętej i modlitwie różańcowej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych: budowy i remonty kościołów, kaplic, szpitali.
b) Reczpol – dzisiejsza taca przeznaczona na świątynię.

2. We wtorek 22 X wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczystość odpustowa w Reczpolu. O 10.30 różaniec, suma odpustowa o godz. 11.00 z kazaniem, które wygłosi ks. Marek Kilar, były wikariusz krzywiecki, a obecnie proboszcz w Wańkowej. Po Mszy Św. nowenna za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, procesja wokół świątyni, błogosławieństwo.
Reczpol – Zachęcamy by przystąpić do sakramentu pokuty, by skorzystać z łaski odpustu. Spowiedź codziennie 30 min przed Mszą Św. Na sumie odpustowej prosimy mężczyzn o podjęcie na procesję chorągwi i baldachimu, panie zaś o podjęcie obrazów. Msza Św. popołudniowa o 17.00.

3. W czwartek 24 X wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. Modlimy się w naszej archidiecezji o jego kanonizację.

4. a) W najbliższą niedzielę 27 X w naszych kościołach będziemy obchodzić rocznicę ich poświęcenia. Za tydzień w nocy z soboty 26 X na niedzielę 27 X zmiana czasu z letniego na zimowy. Z godziny 3.00 na 2.00. Cofamy zegarki o godzinę i śpimy dłużej!
b) W następną niedzielę o 12.00 w Krzywczy I przymiarka strojów komunijnych. Zaliczka 50 zł

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Św. O. Pio napisał: “Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan ustanie i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 18.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec jest odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

6. Intencje Mszy Św.: Średnia – w środę o 18.00 różaniec, a po nim Msza Św.

7. a) Matce najświętszej polećmy dzieło misyjne kościoła: Pod twoja obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych Józefa Rosteckiego z Woli Krzywieckiej i Danutę Brzezińską z Lubina: Wieczne odpoczywanie….