XXVIII Niedziela zwykła – 13 października 2019

1. a) Dziś obchodzimy “Dzień Papieski” pod hasłem: “Wstańcie, chodźmy” Dziś w całej Polsce zbiórka do puszek na młodzież Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia“. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga duchowo i materialnie ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi pochodzących z małych miejscowości.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia: dziś składka na świątynię.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek 15 X Św. Teresę od Jezusa, we środę 16 X Św. Jadwigę Śląską, w czwartek 17 X Św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek 18 X św. Łukasza Ewangelistę. Modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia; w sobotę 19 X bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Módlmy się o rychłą kanonizację męczennika za wiarę, który mówił: “Tylko ten może zwyciężyć zło, kto sam jest bogaty w dobro“; w niedzielę 20 X Św. Jana Kantego, odpust w Tarnawce.

3. W środę 16 X 41 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Metropolita krakowski stał się 262. następcą św. Piotra. Zapraszamy parafian w tym dniu na Eucharystię, by dziękować za tak ważny pontyfikat polskiego papieża i polecać w modlitwie różańcowej Kościół święty, papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.

4. a) W sobotę 19 X pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Przemyśla. W programie Msza Św.
w intencji nowych powołań, spotkanie z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego. Zapraszamy do wyjazdu i wspólnej modlitwy tych, którym leży na sercu budzenie nowych powołań kapłańskich.
b) W sobotę w Krzywczy o 16.00 spotkanie dla klas VII przed Bierzmowaniem. W programie: katecheza, Eucharystia, różaniec. Prosimy przynieść indeksy.

5. W najbliższą niedzielę 20 X w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona jest na dzieło ewangelizacji w świecie.

6.Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Kard. Stefan Wyszyński mówił: „Różaniec jest modlitwą maluczkich i pokornych. Popatrzcie na te zbielałe wargi staruszek i na drżące palce dziadków waszych; dla nich najpiękniejszą księgą mądrości jest Różaniec, tylko w nim czytać umieją”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec jest odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

7. Wczoraj w Krzywczy odbyła się katecheza dla najstarszych kandydatów do bierzmowania. Z przykrością trzeba powiedzieć o skandalicznym zachowaniu niektórych młodych ludzi w świątyni. Nagannie zachowali się uczniowie ze szkoły średniej. Ci chłopcy wraz z rodzicami zostaną wezwani do kancelarii parafialnej na rozmowę. Połowa zaś uczestników spotkania uciekła ze Mszy Św. i wspólnego różańca. Dla nich proponujemy zadośćuczynienie: przez kolejne dwie soboty października maja uczestniczyć we Mszy Św. i różańcu w miejscowości, w której mieszkają i zdobyć podpis kapłana do indeksu.

8 a) Maryi, Królowej Polski polećmy naszą Ojczyznę: „Pod Twoją obronę…”
b) Zmarłego Władysława Rogosza, parafianina z Woli Krzywieckiej polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…