1. a) Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: „Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele”.
b) Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek powiedział: “Różaniec jest modlitwą zawsze towarzyszącą memu życiu, jest też modlitwą ludzi prostych i świętych“. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec będzie odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00. Jutro wspomnienie MB Różańcowej. Dzieci z klas III Szkoły Podstawowej otrzymują na Mszy Św. w Krzywczy, Reczpolu i Średniej poświęcone różańce. Polecajmy ich opiece Królowej Różańca w przygotowaniu do I Komunii Świętej.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we środę 9 X bł. Wincentego Kadłubka, w piątek 11 X Św. Jana XXIII, w sobotę 12 X bł. Jana Beyzyma.

4. Ruszelczyce – wyjątkowo w sobotę 12 X ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figurą wokół świątyni. Serdecznie zapraszamy, prosimy przynieść świece.

5. a) W sobotę 12 X Archidiecezjalna Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin do Jarosławskiej Kolegiaty. W programie: konferencja, Eucharystia, koncert, wspólny posiłek. Początek o 9.45. Szczególnie zachęcamy do wyjazdu małżeństwa obchodzące w tym roku kalendarzowym kolejną rocznicę swego małżeństwa.
b) W sobotę 12 X o godz. 16.00 w Krzywczy katecheza przed bierzmowaniem dla klas VIII SP i I szkoły ponadpodstawowej. Młodzież prowadzi różaniec, uczestniczy we Mszy Św. Wziąć indeksy.

6. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – środa Żywy Różaniec, piątek RAM.
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, sobota Żywy Różaniec.
Ruszelczyce – poniedziałek Żywy Różaniec

7. a) W najbliższą niedzielę 13 X przeżywać będziemy w Kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na młodzież FundacjiDzieło Nowego Tysiąclecia“. Wyjazd młodzieży do Przemyśla na rozpoczęcie pracy formacyjnej. Wyjazd Krzywcza 9.10, Reczpol godz. 9.15.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Składka na świątynię.

8. W następną niedzielę 13 X wybory do Parlamentu. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7.00 do 21.00. Do lokalu wyborczego należy zabrać dokument potwierdzający tożsamość. Aby nasz głos był ważny należy postawić znak X w kratce z lewej strony nazwiska tylko jednego kandydata. Katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety, promujące politykę rodzinną, gwarantujące prawo rodziców do wychowywania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. Kandydat do polskiego parlamentu oprócz kompetencji politycznych i obywatelskich oraz wyrazistej tożsamości i miłości do Ojczyzny powinien także być prawy moralnie, mieć szacunek do innych ludzi oraz dawać świadectwo życia w rodzinie oraz „w małej ojczyźnie”.

9. Módlmy się w intencji Ojczyzny: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia