XXIII Niedziela zwykła – 8 września 2019

1. a) Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msza Św. o godz. 11.00, kazanie wygłosi ks. Mateusz Rutkowski, dyrektor Domu Rekolekcyjnego w Rzepedzi, nasz rekolekcjonista wielkopostny.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dziś druga niedziela miesiąca. Zbierana taca jest na świątynię.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: W czwartek 12 IX wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w piątek 13 IX Św. Jana Chryzostoma, w sobotę 14 IX święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust w Drohobyczce.

3. W piątek 13 IX 80 rocznica zwycięskiej bitwy krzywieckiej i 2 rocznica nadania Szkole Podstawowej w Krzywczy imienia 11 Karpackiej Dywizji Piechoty z udziałem wojska. O godz. 8.30 w świątyni Eucharystia. Będziemy polecać poległych w Krzywczy 13 września żołnierzy 11 Karpackiej Dywizji Piechoty, a także modlić się za społeczność szkolną. Na cmentarzu komunalnym apel poległych i modlitwa. Część oficjalna w budynku szkoły. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa. Nasza obecność w tym dniu będzie bardzo budująca dla dzieci i młodzieży, którzy bardzo potrzebują autorytetów i wzorców.

4. Ruszelczyce – w piątek 13 IX Nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.50 rozważanie fatimskie, o 19.00 Eucharystia z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, procesja z figura Pani fatimskiej wokół świątyni. Przynieśmy świece. Serdecznie zapraszamy.

5. a) W sobotę 14 IX akcji modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Organizatorzy wydarzenia chcą przypomnieć, że początkiem całej współczesnej cywilizacji i kultury zachodniej jest Jezus Chrystus. Przyjęcie chrześcijaństwa stało się też początkiem polskiej państwowości. Chrystus umarł na krzyżu, aby dać zbawienie, dlatego organizatorzy wydarzenia pragną zaprosić ludzi, aby wyznali wiarę w Chrystusa, podjęli się nawrócenia i postawili krzyż w centrum swojego życia. Krzywcza, Reczpol – w świątyni Msza Św. o godz. 18.00 następnie przejście z różańcem pod Jubileuszowy Krzyż na polu plebańskim. Serdecznie zapraszamy wspólnoty parafialne – RAM, Żywy Różaniec. Weźmy ze sobą świece.

b) W sobotę parafialna całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. W Krzywczy o 8.00 Msza Św. następnie adoracja do 18.00. W Reczpolu adoracja od 17.00 do 18.00.

c) Reczpol – Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa obchodzi Jubileusz 150-lecia powstania na ziemi polskiej. Zaprasza członków do wspólnego dziękczynienia 14 września 2019 r. do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Zapraszamy do wyjazdu, zapisy w zakrystii.
d) W sobotę 14 IX o godz. 16.30 w Krzywczy katecheza przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VIII i I szkoły średniej.

O 18.00 Eucharystia, potem modlitwa pod krzyżem jubileuszowym.

6. Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Arkadiusz Biliński, s. Andrzeja i Józefy Korytko, ur. w Przemyślu, zam. Rokszyce, par. Krasiczyn i Gabriela Sikora, c. Romana i Marii Łuc, ur. w Średniej, zam. Średnia, Par. Krzywcza. Zap. II
b) Patryk Cielecki, s. Jana i Ewy Kopczak, ur,w Przemyślu, zam. Niemcy i Katarzyna Cielecka zd. Fedyk,
c. Wiesława i Mieczysławy Machaj, ur. w Przemyślu, zam. Niemcy. Zap. II
c) Mateusz Draganik, s. Stanisława i Zofii Niekowal, ur. w Przemyślu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Patrycja Kurasz, c. Leszka i Barbary Czeluśniak, ur. w Przemyślu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza. Zap. II

8. Polećmy opiece Matki Bożej naszą Parafię: Pod Twoją obronę…