1. a) Dzisiaj pierwsza niedziela września. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Aby politycy, naukowcy i ekonomiści wspólnie pracowali dla ochrony mórz i oceanów.
b) Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zachęcamy również do modlitwy w intencji alumnów, Księży profesorów i Wychowawców rozpoczynających w tym miesiącu nowy rok studiów.

2. W poniedziałek 2 IX początek nowego roku szkolnego 2019-2020. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Msze Świętą: Krzywcza 8.00, Reczpol 8.00, Ruszelczyce 8.00. Prosimy, by dzieci z klasy I SP przyniosły plecak, elementarz, katechizm i przybory szkolne do poświęcenia. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania ze spowiedzi z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w tym tygodniu.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We wtorek 3 IX Św. Grzegorza Wielkiego, dał początek chorałowi gregoriańskiemu, odnowił obrządek rzymski, od niego pochodzą Msze Św. gregoriańskie za zmarłych.
b W czwartek 5 IX Św. Matkę Teresę z Kalkuty. Matka najuboższych i najbardziej potrzebujących na całym świecie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.
a) W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta przed I piątkiem:
Krzywcza- adoracja i spowiedź od 17.00, o 18.00 Msza Św.
Reczpol – adoracja i spowiedź od 18.00, o 19.00 Msza Św.
Ruszelczyce – adoracja i spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Prosimy o przyjście zwłaszcza dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 17.00, o 18.00 Msza Św Reczpol – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00.
Ruszelczyce – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Średnia – spowiedź o 16.30, Msza Św. o 17.00
Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00

5. W sobotę 7 IX w Krzywczy nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figurą po rynku, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przystroić figurę świeżymi kwiatami, przynieść świece. Zapraszamy parafian do licznego udziału.

6. W niedzielę 8 IX święto Narodzenia NMP. W naszej parafii odpust. Uroczysta suma odpustowa w Krzywczy o godz. 11.00. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału parafian ze wszystkich wiosek. By skorzystać z łask odpustu prosimy o przystąpienie do sakramentu pokuty w dni poprzedzające. W sobotę spowiedź w Krzywczy także od 17.00. Zapraszamy dzieci: dziewczynki do sypania kwiatów, chłopców z dzwoneczkami, uczniów klasy IV w strojach komunijnych. Prosimy dziewczęta o niesienie obrazu MB Częstochowskiej, figury MB Fatimskiej, panie w strojach regionalnych o niesienie wieńców żniwnych zaś mężczyzn o podjęcie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy strażaków ze sztandarem. W uroczystość Narodzenia NMP poświęcenie ziarna siewnego. W ten dzień Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

7. Za tydzień rozpoczniemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Zbierana taca jest na świątynię.

8. Zwracamy się do rodziców o dołożenie starań, by uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechizacji od początku roku szkolnego było autentyczne i systematyczne. Każdy uczeń powinien zakupić katechizm. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej dokonują się przez słuchanie Słowa Bożego, udział w katechezie i regularne przystępowanie do sakramentów świętych.
a) Prosimy o dopilnowanie spowiedzi i Komunię Św. w I piątki miesiąca przez dzieci i młodzież.
b) Okres szkoły podstawowej, klasy VI – VIII, to czas przygotowania to sakramentu bierzmowania, czyli dojrzałości chrześcijańskiej. Dzieci i młodzież prosimy również o regularne, comiesięczne przystępowanie do spowiedzi świętej, udział w Eucharystii I piątku miesiąca oraz katechezie parafialnej.
c) Zachęcamy dzieci i młodzież do uczestniczenia w działalności wspólnot istniejących na parafii: Ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, RAM.
d) Krzywcza – spotkanie dla ministrantów środa po Mszy Św. RAM – piątek po Mszy Św.

9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Arkadiusz Biliński, s. Andrzeja i Józefy Korytko, ur. w Przemyślu, zam. Rokszyce, par. Krasiczyn i Gabriela Sikora, c. Romana i Marii Łuc, ur. w Średniej, zam. Średnia, Par. Krzywcza. Zap. I
b) Patryk Cielecki, s. Jana i Ewy Kopczak, ur,w Przemyślu, zam. Niemcy i Katarzyna Cielecka zd. Fedyk, c. Wiesława i Mieczysławy Machaj, ur. w Przemyślu, zam. Niemcy. Zap. I
c) Mateusz Draganik, s. Stanisława i Zofii Niekowal, ur. w Przemyslu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Patrycja Kurasz, c. Leszka i Barbary Czeluśniak, ur. w Przemyślu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza. Zap. I

10. Matce Najświętszej polećmy dzieci i młodzież przed początkiem nowego roku szkolnego: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia