1. a) Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Markowej. O godz. 11.00 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi JE Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Z naszej parafii pojechała delegacja z wieńcem z Ruszelczyc.
b) Dziś także Gminne Dożynki w Skopowie. O godz. 15.00 w świątyni dziękczynna Eucharystia, poświęcenie wieńców, przemarsz na boisko sportowe. Tam obrzęd dożynkowy, przemówienia, występy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.
c) Dzisiaj także suma odpustowa o 11.00 w Jodłówce. Zachęcamy do pielgrzymowania z rodziną, modlitwy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, zaczerpnięcia wody przy źródełku.

2. W poniedziałek 26 VIII Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wieki Jasnogórska Pani dla jednych była Królową, dla innych Opiekunką Sierot, Dobrą Matuchną czy Pocieszycielką. A Kim jest dla nas? Odpowiedzmy. Msze Święte: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 27 VIII Św. Moniki: „Wielka jest siła miłości matki” – ta święta wymodliła nawrócenie swego syna i męża, we środę 28 VIII wspomnienie Św. Augustyna. Znane są jego słowa, zawierające syntezę życia: “Stworzyłeś nas jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie“, w czwartek 29 VIII wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Jan swoim życiem mówił: „Prawdziwe zbawienie przychodzi jedynie w osobie Jezusa Chrystusa.”

4. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. Witamy w parafii ks. Stanisława Sygnarowskiego, nowego wikariusza. Ksiądz Stanisław pochodzi z parafii Walawa, ma 14 lat kapłaństwa i będzie katechetą w Szkole Podstawowej w Ruszelczycach oraz w Zespole Szkół im Aleksandra Fredry w Nienadowej. Szczęść Boże w pracy na niwie naszej parafii.

6. Maryi, Królowej Polski polećmy rodaków poszkodowanych w wyniku burzy w Tatrach: Pod Twoją obronę… Maryjo, uzdrowienie chorych…

Kategorie: Ogłoszenia