XX Niedziela zwykła – 18 sierpnia 2019

1. Reczpol – dzisiaj składka na świątynię.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 20 VIII Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła, , we środę 21 VIII Św. Piusa X, papieża, w czwartek 22 VIII MB Królowej, w sobotę 24 VIII Św. Bartłomieja, apostoła.

3. W czwartek 22 VIII kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Msza Św. w Reczpolu o godz. 19.00 z kazaniem, odczytaniem próśb, podziękowań i ucałowaniem relikwii. Składka na chrzcielnicę. Zapraszamy wszystkich parafian.

4. a) W następną niedzielę Diecezjalne dziękczynienie za plony – Dożynki Diecezjalne w Markowej. Od godz. 9.00 przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem, o godz.10.15 program artystyczny, o 11.00 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi JE Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Nas w tym roku będą reprezentowali parafianie z Ruszelczyc.
b) Za tydzień Gminne Dożynki w Skopowie. O godz. 15.00 w świątyni dziękczynna Eucharystia, poświęcenie wieńców, przemarsz na boisko sportowe. Tam obrzęd dożynkowy, przemówienia, występy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.
c) Za tydzień, w ostatnią niedzielę sierpnia odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. O godz. 11.00 suma odpustowa. Zachęcamy do pielgrzymowania.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Damian Kurpyta, s. Mariusza i Marty Sanockiej, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Ewelina Szpytman, c. Jana i Anety Fac, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par, Krzywcza. Zapowiedź II.
b) Damian Szybiak, s. Franciszka i Bożeny Zioło, ur. w Przemyślu, zam. Przedmieście Dubieckie, Par. Dubiecko i Beata Bembenek, c. Stanisława i Zofii Kroczek, ur. w Przemyślu, zam. Ruszelczyce, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.

6. Krzywcza, Reczpol – Przypominamy mieszkańcom Chyrzyny i Reczpola o możliwości skorzystania z dofinansowania do przydomowych oczyszczalni ścieków. Zgłoszenia do jutra w Urzędzie Gminy.

7. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa w naszej parafii nastąpiła zmiana księdza wikariusza. Serdecznie dziękujemy ks. Krzysztofowi za 5 letnią gorliwą posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za dar Słowa Bożego, szafowanie sakramentów świętych, opiekę nad wspólnotami, zwłaszcza młodzieżą. Dziękujemy za postawę kapłańską, życzliwość i bliskość. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz błogosławi, a Matka Najświętsza obdarza łaskami na nowej placówce w Lesku. Szczęść Boże!

8. Matce Najświętszej polećmy zmieniającego parafię księdza Krzysztofa: Pod Twoją obronę…