XVIII Niedziela zwykła – 4 sierpnia 2019

1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia, po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na bieżący miesiąc: Aby rodziny przez życie modlitwy i miłości stawały się coraz bardziej „szkołami wzrastania w człowieczeństwie”. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii: we wtorek 6 VIII Święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek 8 VIII Św. Dominika, w piątek 9 VIII Św. Teresy Benedykty od Krzyża, w sobotę 10 VIII Św. Wawrzyńca.

3. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Zbierana taca jest na świątynię.

4. Prosimy o wpisywanie się w zakrystii na pielgrzymkę autokarową w dniu 13 VIII – wtorek na Kalwarię Pacławską z racji Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego. Koszt 20 zł.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Łukasz Walczuk, s. Stanisława i Małgorzaty Kowalskiej, ur. Tomaszów Lubelski, zam. Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława i Sylwia Brylińska, c. Mieczysława i Krystyny Bus, ur. w Przemyślu, zam. Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława. Zapowiedź II.
b) Stanisław Srogi. s. Mariana i Stanisławy Muszakiewicz, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Anna Srogi, c. Tadeusza Boryło i Emilii Furtak, ur. w Jarosławiu, zam. Reczpol. Par. Krzywcza, Zapowiedź II.
c) Marcin Kurasz, s. Andrzeja i Natalii, ur. w Przemyślu, zam Krzywcza. Par. Krzywcza i Dorota Pacławska, c. Adama i Krystyny, ur. w Krasiczynie, zam. Leszczawa Dolna, Par. Leszczawa Dolna. Zapowiedź II.

6. W niedzielę 25 VIII parafialne i gminne Dożynki w Skopowie. Prosimy parafian o wieniec z każdej wioski. Warto pomyśleć o jednakowych strojach dla tych, którzy plony poniosą.

7. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian: Olgę Mleczak z Krzywczy i Marię Szal z Reczpola: Wieczne odpoczywanie…