1. Dzisiaj w Jodłówce spotkanie rodzin księży i sióstr zakonnych. O 16.00 program słowno – muzyczny, o 17.00 Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. abpa Adama Szala, o 18.00 spotkanie przy ciastku i herbacie w Parku Pielgrzyma. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania i skorzystania ze spotkania.

2. W czwartek rozpoczyna się sierpień. Ma on dla nas szczególne znaczenie tak w płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu do różnych sanktuariów maryjnych zdążają pielgrzymi. Jest to też miesiąc trzeźwości, stąd zachęta podjęcia abstynencji w tym miesiącu i podpisania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, jako daru dla innych.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 29 VII Św. Martę, we środę 31 VII Św. Ignacego Loyolę, w czwartek 1 VIII Św. Alfonsa Marii Liguoriego.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek – spowiedź święta przed I piątkiem – Krzywcza 17.00, Reczpol 18.00, Ruszelczyce 18.00. W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 17.00, o 18.00 Msza Św.
Reczpol – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Ruszelczyce – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Średnia – spowiedź o 16.30, Msza Św. o 17.00
Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00

5. W sobotę 3 VIII w Krzywczy nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figurą po rynku, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przystroić figurę świeżymi kwiatami, przynieść świece. Zapraszamy parafian do licznego udziału.

6. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby diecezji.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Łukasz Walczuk, s. Stanisława i Małgorzaty Kowalskiej, ur. Tomaszów Lubelski, zam. Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława i Sylwia Brylińska, c. Mieczysława i Krystyny Bus, ur. w Przemyślu, zam. Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława. Zapowiedź I.
b) Stanisław Srogi. S. Mariana i Stanisławy Muszakiewicz, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Anna Srogi, c. Tadeusza Boryło i Emilii Furtak, ur. w Jarosławiu, zam. Reczpol. Par. Krzywcza, Zapowiedź I.
c) Marcin Kurasz, s. Andrzeja i Natalii, ur. w Przemyślu, zam Krzywcza. Par. Krzywcza i Dorota Pacławska, c. Adama i Krystyny, ur. w Krasiczynie, zam. Leszczawa Dolna, Par. Leszczawa Dolna. Zapowiedź I.

8. Matce Najświętszej, Królowej Polski polećmy sprawę trzeźwości naszego narodu: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia