XVI Niedziela zwykła – 21 lipca 2019

1. a) Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy Świętej. Na parkingu zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
b) Reczpol – dziś składka na świątynię. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
2. W poniedziałek 22 VII kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Uroczysta Eucharystia z kazaniem w Reczpolu o godz. 19.00, po niej nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań oraz modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Składka na chrzcielnicę.

3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
a) W poniedziałek 22 VII święto Świętej Marii Magdaleny, tradycja kazała widzieć w Marii Magdalenie jawnogrzesznicę, której Jezus odpuścił grzechy. Warto docenić jej wierność w podążaniu za Jezusem aż po krzyż i fakt, że to kobieta jako pierwsza głosiła wieść o zwycięstwie życia nad śmiercią.
b) We wtorek 23 VII Św. Brygidy Szwedzkiej. W XIV wieku walczyła o świętość nie tylko swoją, ale Kościoła. Największa skandynawska święta, współpatronka Europy.
b) We środę 24 VII Św. Kingi. Księżna z Pienin, która po śmierci męża zamknięta za murami klasztoru w Starym Sączu własnoręcznie szyła ubrania dal ubogich.
c) W czwartek 25 VII święto Św. Jakuba Apostoła. Zginął jako pierwszy z Apostołów. Jego relikwie spoczywają w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do grobu Apostoła pielgrzymują wierni pieszo z całej Europy.
d) W piątek 26 VII wspomnienie świętych Joachima i Anny. Byli rodzicami Maryi, matki Jezusa. Bardzo długo czekali na dziecko. Czwartek to dzień szczególnej pamięci o naszych rodzicach a także babciach
i dziadkach.

4. W następną niedzielę 28 VII w Jodłówce spotkanie rodzin księży i sióstr zakonnych. Program: o 16.00 program słowno – muzyczny, o 17.00 Eucharystia pod przewodnictwem JE ks. abpa Adama Szala, o 18.00 spotkanie przy ciastku i herbacie w Parku Pielgrzyma. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy o nowe powołania i skorzystania ze spotkania.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Tomasz Sowa, s. Mieczysława i Teresy Szuban, ur. w Przemyślu, zam. Chyrzyna, Par. Krzywcza i Edyta Stach, c. Andrzeja i Bożeny Gancarz, ur. w Przemyślu, zam. Leszczawa Dolna. Par. Leszczawa Dolna. Zapowiedź II.
b) Przemysław Pilch, s. Dariusza i Jolanty Kamszyń, ur. w Przemyślu, zam. Ruszelczyce, Par. Krzywcza
i Mariola Martowicz, c. Marka i Marii Linda, ur. w Dynowie, zam. Słonne, Par. Dubiecko. Zapowiedź II.

6. a) W czwartek 25 VII dzień imienin ks. Krzysztofa, naszego wikariusza. Jego osobę polecajmy opiece Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Św. Krzysztofie…
b) Błogosławieństwo, modlitwa w intencji kierowców: Pod twoją obronę…