XV Niedziela zwykła – 14 lipca 2019

1. a) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dzisiaj składka przeznaczona na świątynię. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
b) Dziś w noc poprzedzającą wejście Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej odbędzie się czuwanie duchowych pielgrzymów na prowadzone przez Radio FARA. Zapraszamy na transmisję radiową tego wydarzenia. Rozpocznie się ona o godz. 21:45.

2. W poniedziałek 15 VII wejście 39. Przemyskiej Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 9:30 rozpocznie się transmisja radiowo-telewizyjna z powitania ze Szczytu Jasnogórskiego. Zwieńczeniem duchowego pielgrzymowania będzie transmisja radiowo-telewizyjna Mszy Świętej na zakończenie Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę z Bazyliki Jasnogórskiej.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W poniedziałek 15 VII, Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
b) We wtorek 16 VII NMP z Góry Karmel, odpust w Drohobyczce
c) W czwartek 18 VII św. Szymona z Lipnicy, prezbitera
d) W sobotę 20 VII bł. Czesława, kapłana

4. a) W następną niedzielę 21 VII z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Przez wstawiennictwo św. Krzysztofa modlimy się w intencji wszystkich kierowców o bezpieczne i szczęśliwe podróżowanie. Po każdej Mszy św. poświecenie pojazdów i zbiórka na parkingu do puszek na środki transportu dla misjonarzy.
b) Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Dariusz Pająk, s. Mieczysława i Małgorzaty Kozłowskiej, ur. w Przemyślu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Dagmara Draganowska, ur. w Przemyślu, zam. Krasiczyn, Par. Krasiczyn. Zapowiedź I.
b) Przemysław Pilch, s. Dariusza i Jolanty Kamszyń, ur. w Przemyślu, zam. Ruszelczyce, Par. Krzywcza i Mariola Martowicz, c. Marka i Marii Linda, ur. w Dynowie, zam. Słonne, Par. Dubiecko. Zapowiedź I.

6. Msze Św. Krzywcza – codziennie, Reczpol – wt, czw, sb o 19.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt o 19.00

7. Miłosierdziu Bożemu polećmy ponad 130 tys. Polaków pomordowanych przez nacjonalistów ukraińskich podczas rzezi wołyńskiej: Wieczne odpoczywanie…