1. a) Dziś pierwsza niedziela lipca, adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na bieżący miesiąc: Aby ci, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, by niesprawiedliwość, która przenika świat, nie miała ostatniego słowa.
b) Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 8 VII Św. Jana z Dukli, kapłana, patrona archidiecezji, w czwartek 11 VII Święto Św. Benedykta, opata, Patrona Europy, w piątek 12 VII Św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika, w sobotę 13 VII świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.

3. Ruszelczyce: W sobotę 13 VII nabożeństwo fatimskie w Ruszelczycach. O godz. 18.50 rozważanie fatimskie, o 19.00 Eucharystia z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec i procesja wokół świątyni z figurą Pani Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy wiernych z Ruszelczyc.

4. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Za tydzień składka na świątynię.

5. Zachęcamy parafian do duchowego towarzyszenia pielgrzymom idącym na Jasną Górę poprzez rozgłośnię Radio Fara. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa w Eucharystii, modlitwie różańcowej, godzinie świadectwa, pozdrowieniach.

6. Bardzo dziękujemy parafianom za przekazanie makulatury na studnię misyjną. Z Krzywczy do Dubiecka pojechały cztery średniej wielkości samochody ciężarowe. Łącznie dekanat zebrał ponad 12 ton makulatury. Bardzo dziękujemy za użyczenie pojazdów: P. Magdalenie Rodzeń i Krzysztofowi Wanatowi. Bóg zapłać!

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Kamil Tomaszewski, s. Andrzeja i Moniki Perduta, zam Reczpol, Par. Krzywcza i Magdalena Hołówka,c. Ireneusza i Jadwigi Tokarskiej, zam. Przemyśl, Par. Sw. Cyryla i Metodego. Zapowiedź II.

8. Msze Św.: Krzywcza – codziennie o 18.00, Reczpol – wt, czw, sb o 19.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt o 19.00

9. Ruszelczyce: wentylacja, schody, malowanie…

10. Matce Najświętszej, Królowej Polski polećmy pielgrzymów naszej Archidiecezji z ks. Abpem Adamem Szalem na czele zdążających na Jasną Górę: “Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia