XIII Niedziela zwykła – 30 czerwca 2019

1. W poniedziałek 1 VII zapowiedziana zbiórka makulatury na studnię w Afryce. Prosimy, by solidnie spakowaną makulaturę wynieść do godz. 8.00 do drogi. Ta zbiórka makulatury w naszym dekanacie zbiegła się zbiórką śmieci w naszej gminie. Stąd prosimy makulaturę poskładać w pudełkach kartonowych i złożyć w oddzielnym miejscu niż odpady. Prosimy mężczyzn i starszych chłopców o pomoc w zbiórce. Zaczynamy o godzinie 8.00 przy plebanii.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We środę 3 VII święto św. Tomasza Apostoła
b) W sobotę 6 VII bł. Teresę Ledóchowską

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca, pierwsza sobota miesiąca.
a) W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta przed I piątkiem: Krzywcza – adoracja i spowiedź od 17.00, o 18.00 Msza Św.; Reczpol – adoracja i spowiedź od 18.00, o 19.00 Msza Św.; Ruszelczyce – adoracja i spowiedź od 7.00, Msza Św. o 8.00 (!)
b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 17.00, o 18.00 Msza Św.; Reczpol – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00; Ruszelczyce – spowiedź od 7.00, Msza Św. o 8.00; Średnia – spowiedź o 16.30, Msza Św. o 17.00. Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00; Reczpol – kapłan odwiedzi chorych w sobotę od godz. 9.00 (!)
c) W sobotę 6 VII w Krzywczy nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec, procesja z figurą po rynku, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece. Zapraszamy parafian do licznego udziału.

4. W czwartek 4 VII wyrusza z Przemyśla Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy parafian do duchowego uczestnictwa w pielgrzymce poprzez rozgłośnię Radio Fara. W dniach pielgrzymki trwać będzie Sztafeta Różańcowa. Sztafeta polegać będzie na tym, że o wyznaczonej godzinie cztery osoby z danej parafii będą w domach modlić się na różańcu. Każda z nich odmówi inną część różańca. W ten sposób w ok. 30 min zostanie odmówiony cały różaniec. Parafia Krzywcza ma podjąć modlitwę 5 VII od godz. 2:00 do 2:30. Są już osoby, które będą się modliły w tym czasie w imieniu parafii, ale prosimy o dołączenie się innych.

5. Za tydzień pierwsza niedziela lipca. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Kamil Tomaszewski, s. Andrzeja i Moniki Perduta, zam Reczpol, Par. Krzywcza i Magdalena Hołówka, c. Ireneusza i Jadwigi Tokarskiej, zam. Przemyśl, Par. Sw. Cyryla i Metodego. Zapowiedź I.
b) Dariusz Pająk, s. Mieczysława i Małgorzaty Kozłowskiej, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Dagmara Draganowska, c. Macieja i Barbary Osięga, zam. Krasiczyn, Par. Krasiczyn, Zapowiedź II.
b) Ruja Uojis, s. Helmuts i Sigila Ruja, zam. Prikule Darza, Par. Sw. Józefa Liepajas, Łotwa i Karolina Król, c. Zdzisława i Ewy Wąsik, zam. Krzywcza, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.

7. a) Matce Najświętszej polećmy solenizanta wczorajszego, ks. Pawła: Pod Twoją obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą Helenę Osiadły, parafiankę z Krzywczy: Wieczne odpoczywanie…