1. a) Nasi biskupi proszą, aby dziś w niedzielę 23 czerwca we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce, po każdej Mszy Świętej odśpiewać suplikację „Święty Boże, Święty Mocny” jako wynagrodzenie i przebłaganie Pana Boga za świętokradztwa i profanacje.
b) Krzywcza: procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. o 11.00, nabożeństwo czerwcowe o 15.30
Reczpol – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. o 11.00
Ruszelczyce, Średnia – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. o 9.30

2. Jutro 24 VI uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Narodzenie poprzednika Zbawiciela jest okazją, aby wyrazić Bogu wdzięczność za dar życia. Matka Teresa mówiła: «Życie jest pięknem, podziwiaj je; życie jest życiem, broń go!». Msze Św.: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00

3. a) Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją z okazji oktawy Bożego Ciała. Prosimy małe dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Dzieci z klasy III w strojach pierwszokomunijnych. Zachęcamy dorosłych do udziału w codziennej procesji eucharystycznej, którą odbywać będziemy po Mszy świętej wieczornej. W czwartek zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Bożego Ciała). Na zakończenie będzie błogosławieństwo wianków i małych dzieci. Msze Św. Krzywcza 18.00, Reczpol – 19.00, Ruszelczyce – 19.00, Średnia 18.00(!)
b) Również w czwartek 27 VI Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust w Średniej. Uroczysta Msza Święta z kazaniem o godz. 18.00(!). Wcześniej różaniec o 17.30 i możliwość spowiedzi. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Parafian ze Średniej prosimy o przygotowanie świątyni i obejścia na odpust. Prosimy o wyznaczenie osób do baldachimu, chorągwi, feretronów.

4. W piątek 28 VI Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust w Nienadowej Górnej. U nas Msze Św.: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę 29 VI Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane: Krzywcza – 8.00, 18.00, Reczpol – 8.00, 19.00, Ruszelczyce – 19.00, Średnia 9.30. Taca z Mszy świętych w Uroczystość Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

6. W dniach 1-2 lipca 2019 r. (poniedziałek-wtorek) odbędzie się 82. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Tegoroczna pielgrzymka odbywać się będzie pod hasłem: W imię przyszłości kultury.

7. Za tydzień w poniedziałek 1 VII zbiórka makulatury na studnię w Afryce. Prosimy o zbywającą w domach makulaturę: zeszyty, książki, czasopisma, gazety…

8. Zachęcamy do wpisywania się na 39 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca br. “W mocy Bożego Ducha”, to hasło pielgrzymki i nawiązuje do hasła obecnego roku duszpasterskiego. Koszt wpisowego 130 zł.

9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Dariusz Pająk, s. Mieczysława i Małgorzaty Kozłowskiej, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Dagmara Draganowska, c. Macieja i Barbary Osięga, zam. Krasiczyn, Par. Krasiczyn, Zapowiedź I.
b) Ruja Uojis, s. Helmuts i Sigila Ruja, zam. Prikule Darza, Par. Sw. Józefa Liepajas, Łotwa i Karolina Król,
c. Zdzisława i Ewy Wąsik, zam. Krzywcza, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
c) Maciej Łoziński, s. Andrzeja i Iwony Reczkowskiej, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Izabela Buś,
c. Tadeusza i Bożeny Brylińskiej, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.
d) Damian Napora, s. Jana i Małgorzaty Żygała, zam. Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława i Paula Napora zd. Kurasz, c. Kazimierza i Bożeny Pilch, zam . Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława. Zapowiedź II.
10. Matce Najświętszej polećmy dzieci i młodzież na okres wakacji: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia