Uroczystość Najświętszej Trójcy – 17 czerwca 2019

1. a) Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W Imię Trójcy Świętej zaczynajmy i kończmy każdy dzień.
b) Krzywcza: nabożeństwo czerwcowe dziś o 15.30.
c) Reczpol – dziś składka na świątynię.
d) Dzisiaj w Krzywczy „Dzień Rodziny“. W programie: godz. 14.00 Eucharystia w kościele parafialnym, następnie w parku “Pod grzybkiem” występy dzieci z poszczególnych szkół oraz gry i zabawy dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, opiekunów.

2. W poniedziałek 17 VI uczniowie klas III Gimnazjum przyjmą Sakrament Bierzmowania. Uroczysta Msza Święta o godzinie 18.00 pod przewodnictwem J. E. Ks. abpa Adama Szala. O 17.30. nabożeństwo czerwcowe, na które zapraszamy kandydatów do bierzmowania, świadków, rodziny, parafian i gości. Zachęcamy do udziału w uroczystości i wspólnej modlitwy młodzież klas VI, VII, VIII. W ten dzień Msza Św. Reczpol, Ruszelczyce o 7.00.

3. W najbliższym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W poniedziałek 17 VI wspomnienie Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
b) W piątek 21 VI wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, kapłana.

4. a) W środę 19 VI zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Msze święte będą odprawiane: Krzywcza – 8.15, Reczpol – 8.00, Ruszelczyce – 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież gimnazjalną, rodziców, nauczycieli i wychowawców. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi świętej w dni poprzedzające, by przyjąć Komunię świętą na Mszy Świętej kończącej rok szkolny.

5. a) W najbliższy czwartek 20 VI przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w Krzywczy będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.00. Nie będzie Mszy Św. o 16.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby u boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji: chłopcy dzwonili dzwoneczkami, dziewczynki sypały kwiaty. Do rodziców zwracamy się z prośbą, aby dzieci przez całą Oktawę Bożego Ciała jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do mężczyzn zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę podjęli się niesienia baldachimu, chorągwi, dziewczęta obrazów i figur. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, są zrobione konstrukcje drewniane, podstawki do monstrancję oraz zakupione emblematy eucharystyczne. Potrzeba dywan, obrus, materiał na ramę, świece, kwiaty.
I ołtarz na parkingu powyżej świątyni przygotują Woli Krzywieckiej, dawna lista nr. 9 od Tenus Zbigniew do końca Kamionki.
II ołtarz obok remizy przygotowują mieszkańcy Woli Krzywieckiej, dawna lista nr. 10 od Draganik Stanisław do Wanat Jan.
III ołtarz – przy aptece apteki, przygotują mieszkańcy Chyrzyny.
IV ołtarz obok domu P. Fedyka, przygotowują mieszkańcy Kupnej.
W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną wokół świątyni o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz. 11.00. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta przed Mszą świętą w dni poprzedzające.
b) Zapraszamy na rodzinne wyjazdy do Rzeszowa na koncert: “Jednego serca, jednego ducha“. Młodzież we wspólnotach ma możliwość wyjazdu z kapłanami. Wstęp na koncert wolny. Można zabrać krzesełka.

6. W sobotę 22 VI kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Uroczysta Eucharystia z kazaniem w Reczpolu o godz. 19.00, po niej nabożeństwo z odczytaniem próśb i podziękowań oraz modlitwami za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Maciej Łoziński, s. Andrzeja i Iwony Reczkowskiej, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Izabela Buś c. Tadeusza i Bożeny Brylińskiej, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
b) Damian Napora, s. Jana i Małgorzaty Żygała, zam. Rzeszów, Par. Św. Wojciecha i Stanisława i Paula Napora zd. Kurasz, c. Kazimierza i Bożeny Pilch, zam. Rzeszów, Par. Sw. Wojciecha i Stanisława. Zapowiedź I.
c) Maciej Owsiany, s. Zbigniewa i Kazimiery Kocyło, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Angelika Głowacz, c. Mariusza i Doroty Brylińskiej, zam. Reczpol, Par. Krzywcza, Zapowiedź II.

8. Matce Najświętszej polećmy kandydatów do bierzmowania: Pod Twoją obronę…