1.a) W poniedziałek, wtorek, środę przypadają dni modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. Modlimy się szczególnie w tym roku by ustały deszcze, zapanowała sucha słoneczna pogoda. Prosimy Boga Stwórcę o urodzaje i błogosławieństwo Boże w pracy na roli.
b) Krzywcza – we wtorek Msza Św. o urodzaje. Przy ambonie koszyk, można składać pieniążki na intencje.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W środę 29 V wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej
b) W czwartek 31 święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
c) W sobotę 1 VI Św. Justyna, męczennika.

3. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

4. a) W sobotę w Krzywczy nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.50 rozważenie fatimskie, o godz. 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figurą Pani Fatimskiej, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece. Zapraszamy parafian do licznego udziału.
b) Reczpol, Ruszelczyce – w tym tygodniu I sobota miesiąca. Msza Święta o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec.
c) W sobotę o 16.30 w Krzywczy katecheza dla uczniów klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem.

5. a) Za tydzień Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
b) Najbliższa niedziela, to I niedziela miesiąca czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
c) Za tydzień w naszej Archidiecezji święcenia diakonatu. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.
d) W następną niedzielę w Krzywczy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Przypominamy, że sakrament bierzmowania zostanie w tym roku udzielony młodzieży 17 czerwca.

6. Trwa maj, zapraszamy do modlitwy Litanią Loretańską w świątyni: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach, w rodzinach.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – wtorek DSM, piątek RAM
Reczpol – w środę o 18:00 RAM, w czwartek o 18:00 DSM, po Mszy Św. kandydaci na ministrantów
Ruszelczyce – poniedziałek DSM, środa kandydaci na ministrantów, piątek młodzież

8. Dzisiaj Dzień Matki – najlepsze życzenia kierujemy w stronę naszych Mam. Z bólem myślimy o naszej Matce i Królowej – Maryi. Nie milkną echa profanacji wizerunki MB Częstochowskiej. Obraz Matki Jasnogórskiej w Polsce został zeszpecony, ubarwiony tęczowymi kolorami i porozwieszany na śmietnikach i toaletach. Nie wolno nam o tym milczeć! Matki nie wyrzuca się na śmietnik! To nie jest żadna forma artystycznego przekazu. To jest paskudna obraza wszystkich matek w Polsce i obraza Najświętszej Matki! Są granice, których nie wolno przekroczyć. 12 maja ks. abp Jan Romeo Pawłowski powiedział: „Są bowiem takie świętości, których nie wolno dotykać. Nigdy i nikomu!” Niech miłość do Matki Bożej nie wygaśnie. Matce Najświętszej polećmy mamy naszej parafii: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia