V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019

1. a) Dzisiaj o godz. 11.00 w Krzywczy dzieci klas IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Polecajmy dzieci i ich rodziny w naszych modlitwach.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Taca dzisiejsza przeznaczona jest na parafie potrzebujące szczególnego wsparcia.
c) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. Jutro 20 V rocznica święceń biskupich ks. bpa Stanisława Jamrozka. Zaś we wtorek 21 V rocznica ingresu do Bazyliki Archikatedralnej ks. abp Adama Szala. Polecamy naszych pasterzy opiece Matki Bożej.

3. We środę 22 V w Reczpolu kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Świętą o 19.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii. Składka na chrzcielnicę.

4. W czwartek 23 V w Krzywczy od 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Prowadzi wspólnota RAM.

5. W sobotę w Krzywczy o 16.30 katecheza dla uczniów klas VI SP przed bierzmowaniem.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Piotr Szpytman, s. Kazimierza i Beaty Jureczko, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Izabela Kuźniar, c. Stanisława i Małgorzaty Peduta, zam. Niziny, Par. Niziny. Zapowiedź II.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – poniedziałek DSM, piątek RAM Reczpol – w środę o 18:00 RAM, w czwartek o 18:00 DSM, po Mszy Św. kandydaci na ministrantów
Ruszelczyce – poniedziałek kandydaci na ministrantów, środa 18.00 DSM, piątek młodzież

8. W następną niedzielę 26 V wybory do Parlamentu Europejskiego. Lokale wyborcze będą czynne w godzinach od 7.00 do 21.00. Do lokalu wyborczego należy zabrać dokument potwierdzający tożsamość. Aby nasz głos był ważny należy postawić znak X w kratce z lewej strony nazwiska tylko jednego kandydata z jednej listy. Przede wszystkim trzeba pójść na wybory, to nasz moralny obowiązek, każdy głos jest ważny. Kryterium wyboru kandydata powinno być dla katolika przestrzeganie Dekalogu i zasad wynikających z nauczania Kościoła. Chodzi wiec o prawo do życia, uznawanie za małżeństwo związku kobiety i mężczyzny, prawo do godności, prawo do wychowania dzieci przez rodziców. Polska obecnie jest poddawana mocnej ofensywie obyczajowej środowisk lewicowych. Ponadto Kościół naucza, że sprawowanie władzy politycznej powinno polegać na trosce o dobro wspólne obywateli, aby mogli realizować swoje potrzeby i aspiracje. Ważne jest aby formacja, z której pochodzi kandydat dbała o porządek publiczny, wolność, solidarność, sprawiedliwość. Ważny w końcu jest patriotyzm. Jaką koncepcję obecności Polski w EU dany kandydat lub jego ugrupowanie popiera. Polska ma w Europie, jak wiele lat temu mówił Św. Jan Paweł II ważną rolę do spełnienia – misję ewangelizacyjną.

9. a) Matce Najświętszej polećmy wszystkich Polaków, prosząc o roztropne i odpowiedzialne wybory kandydatów do Parlamentu UE: Pod twoja obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Romana Klimko, parafianina z Ruszelczyc: Wieczne odpoczywanie…