1. a) Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy 56 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W tym roku towarzyszy mu hasło: “W mocy Bożego Ducha“. Powołanie jest odpowiedzią na Bożą Miłość, która dotyka ludzkie serca. Tydzień modlitw o powołania powinien być wielką mobilizacją do modlitwy i przypomnienia, że dzieło odczytywania, rozwijania i realizowania powołań trzeba nieustannie wspierać. Trzeba nam się modlić szczególnie o powołania kapłańskie z naszej parafii. Polecamy równocześnie tych, którzy przygotowują się do służby w Kościele i dla Kościoła.
b) Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 11.00 w Krzywczy uroczysta Eucharystia. Dzieci pierwszokomunijne przez cały tydzień przeżywać będą tzw. Biały Tydzień.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – dziś składka na świątynię. Bóg zapłać!

2. W poniedziałek 13 V odpust w Ruszelczycach we Wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Ruszelczyc do uczestnictwa: o 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 Eucharystia odpustowa, po niej procesja z Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo. Skorzystajmy z sakramentu pokuty przed uroczystością by uzyskać jak najwięcej łask związanych z odpustem.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We wtorek 14 V Uroczystość Św. Macieja, Apostoła.
b) W czwartek 16 V Święto Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski.

4. W sobotę 18 V w Krzywczy o godz. 15.30 katecheza dla uczniów klas VIII i VII przed bierzmowaniem.

5. a) W przyszłą niedzielę 19 V rocznica I Komunii Świętej. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie dzieci klas IV SP oraz ich rodziny. Próby przed uroczystością w środę i piątek o 16.30.
b) Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

6. Trwa maj, zachęcamy do modlitwy Litanią Loretańską w świątyni, przy kapliczkach, w rodzinach. Krzywcza – dziś nabożeństwo majowe o 15.30.

7. Krzywcza – środa Żywy Różaniec. Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, Reczpol – w środę o 17:00 RAM, w czwartek o 17:00 DSM, Ruszelczyce – piątek młodzież

8. Sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć:
a) Piotr Szpytman, s. Kazimierza i Beaty Jureczko, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Izabela Kuźniar, c. Stanisława i Małgorzaty Peduta, zam. Niziny, Par. Niziny. Zapowiedź I.
b) Mateusz Haliniak, s. Stanisława i Heleny Karaś, zam. Tarnawka, par. Tarnawka i Barbara Sup, c. Zdzisława i Marii Kwaśna, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.
c) Marcin Zapołoch, s. Bronisława i Zofii Ladachowskiej, zam. Korytniki, Par. Krasiczyn i Sabina Wanat, c. Stanisława i Ireny Solarczyk, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź II

9. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, że 15 V mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2019 rok.

10. Sprzątanie świątyni: Krzywcza – rodzice dzieci obchodzących I rocznicę Komunii Świętej. W poniedziałek rodzice dzieci z Krzywczy.

11. a) Matce Najświętszej polećmy dzieci komunijne i ich rodziny: Pod Twoja obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych Waleriana Praweckiego z Krzywczy i Antoniego Wanata z Woli Krzywieckiej: Wieczne odpoczywanie…

Kategorie: Ogłoszenia