1. a) Dziś pierwsza niedziela maja. Stąd po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na bieżący miesiąc: Aby Kościół w Afryce poprzez zaangażowanie swoich członków był zaczynem jedności pomiędzy naradami, a także znakiem nadziei dla tego kontynentu.
b) Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
c) Dziś o godz. 12.00 w Krzywczy spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W poniedziałek 6 V Święto Apostołów Filipa i Jakuba.
b) We środę 8 V Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisław Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

3. Próby przed I Komunią Świętą: pn, śr, pt o 16.00. Spowiedź dzieci, rodziców, rodziny, świadków chrzestnych w sobotę od 9.00 w Krzywczy. Od 10.30 sprzątanie świątyni i obejścia.

4. a) Reczpol – W sobotę 11 V pielgrzymka członków Akcji Katolickiej do Strachociny. Zapisy w zakrystii.
b) W sobotę w Krzywczy o 16.30 katecheza dla klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem.

5. a) W najbliższą niedzielę 12 V na Mszy Św. o godz. 11.00 w Krzywczy dzieci z klasy III SP przyjmą I Komunię Świętą. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny dzieci komunijnych.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na świątynię.

6. Trwa maj, zapraszamy do modlitwy Litanią Loretańską w świątyni: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach, w rodzinach.

7. Zachęcamy do wpisywania się dzieci i młodzieży na wypoczynek wakacyjny:
a) Rekolekcje Ruchu Apostolstwa Młodzieży. Koszt 300 zł
b) Kolonię Caritas. Koszt 100 zł od osoby.

8. Sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć:
a) Mateusz Haliniak, s. Stanisława i Heleny Karaś, zam. Tarnawka, par. Tarnawka i Barbara Sup, c. Zdzisława i Marii Kwaśna, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza. Zapowiedź I
b) Marcin Zapołoch, s. Bronisława i Zofii Ladachowskiej, zam. Korytniki, Par. Krasiczyn i Sabina Wanat, c. Stanisława i Ireny Solarczyk, za. Reczpol. Par. Krzywcza. Zapowiedź I
c) Mateusz Jasiłek, s. Jana i Stefani Kurasz, Par. Kramarzówka i Anna Iwasieczko, c. Janusza i Marii Fednar z Reczpola, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.
d) Kamil Pajda, s. Jana i Krystyny Sanockiej, z Łętowni, Par. Kuńkowce i Ewelina Fudali, c. Bogusława i Marii Zaleskiej, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.

9. Spotkania wspólnot: Krzywcza – czwartek ministranci, piątek RAM, Reczpol – w środę o 17:00 RAM, w czwartek o 17:00 DSM
Ruszelczyce – środa ministranci, pt młodzież.

10. Sprzątanie świątyni: rodzice dzieci I Komunijnych.

11. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Mieczysław Siwieckiego z Woli Krzywieckiej: Wieczne odpoczywanie….

Kategorie: Ogłoszenia