II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 28 kwietnia 2019

1. a) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wiernych do codziennego odmawiania o godzinie 15.00 Koronki do Miłosierdzia Bożego. Odpust zupełny można zyskać za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust w domu.
b) Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni Miłosierdzia dostąpią”.
c) Dzieci składają skarbonki wielkopostne przy ołtarzu lub u katechetów.
d) Dzisiaj o godz.12.00 w Krzywczy spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III SP.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 29 IV Święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy, we wtorek 30 IV przeniesiona Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski, w czwartek 2 V Św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, w sobotę 4 V Św. Floriana, męczennika, patrona strażaków.

3. a) Krzywcza, Reczpol – Msze Św. o urodzaje – poniedziałek 29 IV Chyrzyna godz. 18.00, wtorek 30 IV godz.18.00 Kupna.
b) Reczpol – od jutra Msze Św. o godz. 19.00

4. We wtorek 30 IV w Krzywczy uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską. W programie o godz. 11.00 Msza Św. w intencji ofiar, szczególnie policjantów związanych z Krzywczą – Adama Kellera i Andrzeja Polnika, Apel Katyński i złożenie kwiatów pod pomnikiem Obrońców Krzywczy. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych parafian.

5. a) We środę rozpoczyna się maj. Śpiewem Litanii Loretańskiej przez pośrednictwo Matki Najświętszej wielbić będziemy Boga. Zapraszamy do uczestniczenia w nabożeństwach w świątyniach: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00 Średnia 17.00. Codziennie będą rozdawane dla dzieci naklejki. Zachęcamy też, by pielęgnować tę piękną tradycję śpiewania majówek przy krzyżach i kapliczkach.

b) We środę 1 V w Krzywczy o 16.00 pierwsza próba dzieci przed I Komunią Świętą.

6. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Dzieci i młodzież prosimy by ze spowiedzi świętej skorzystały od poniedziałku do czwartku.
a) W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi: Krzywcza 17.00, Reczpol 18.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.30.
b) W piątek 3 V Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. Krzywcza: 8.00, 11.00, 16.00, nabożeństwo majowe 15.30, Reczpol: 8.00, 11.00, Ruszelczyce 9.30, Średnia 9.30
c) Rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa fatimskie. W 1917 roku w Fatimie Matka Boża przez sześć miesięcy ukazywała się trojgu dzieciom i wzywała ludzkość do nawrócenia. Matka Boża przyrzekła tym, którzy podejmą zadośćuczynienie, że będzie obecna w godzinie ich śmierci “wraz ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia”. W najbliższą sobotę 4 V w Krzywczy o godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, wystawieni Najświętszego Sakramentu, różaniec, procesja z figurą po rynku, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece. W sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9.00

7. a) W następną niedzielę 5 V, wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, zmiana tajemnic różańcowych.
b) Za tydzień, w niedzielę o godz. 12.00 w Krzywczy spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Mateusz Jasiłek, s. Jana i Stefani Kurasz, Par. Kramarzówka i Anna Iwasieczko, c. Janusza i Marii Fednar z Reczpola, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
b) Kamil Pajda, s. Jana i Krystyny Sanockiej, z Łętowni, Par. Kuńkowce i Ewelina Fudali, c. Bogusława i Marii Zaleskiej, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
c) Tymoteusz Krężel, s. Henryka i Stanisławy, Par. MB Bolesnej w Mierzynie i Kamila Sarosińska, c. Dariusza i Lucyny z Reczpola, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź II.

9. Spotkania wspólnot: Reczpol – wtorek Akcja Katolicka

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy naszych zmarłych parafian: Stanisława Pawłowskiego z Woli Krzywieckiej, Halinę Lekką z Reczpola i Jana Kruka z Krzywczy. Wieczne odpoczywanie…