III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019

1. Krzywcza – dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30, Reczpol – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po Mszy Św. o 11.00

2. W poniedziałek 25 III Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte: Krzywcza 17.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. Poświęcenie i rozdanie modlitewników dla dzieci komunijnych. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Eucharystii zachęcamy do złożenia deklaracji „Duchowa adopcja dziecka poczętego”. Poprzez to przyrzeczenie osoba zobowiązuje się na otoczenie modlitwą przez dziewięć miesięcy zagrożonego w łonie matki życia dziecka, którego imię jest znane tylko Bogu i jego rodziców. Osoba zobowiązuje się odmawiać codziennie specjalną modlitwa wstawienniczą w intencji dziecka i jego rodziców.

3. We wtorek 26 III wspomnienie liturgiczne Świętego Dobrego Łotra, patrona naszej Archidiecezji.

4. W czwartek 28 III w Krzywczy adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Młodzież RAM. Początek o godz.19.00, wejście przez zakrystię.

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 15.00 (wyjątkowo, ze względu na wyjazd na x. Proboszcza na rekolekcje). Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. a) W sobotę 30 III w Krzywczy o 15.30 katecheza dla klas VII i VIII przed bierzmowaniem.
b) Zmiana czasu z zimowego na czas letni nastąpi w nocy z soboty 30 III na niedzielę 31 marca. O godzinie 2 w nocy przesuniemy wskazówki zegara na godzinę 3.

7. W następną niedzielę popołudniem młodzież przejdzie po domach parafian zbierając datki na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Parafian prosimy o zrozumienie, młodzież o sumienną posługę.

8. Caritas” Archidiecezji rozprowadza świece „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym, a ofiara to przynajmniej 7 zł. Zachęcamy, by przekazywać 1% ze swego podatku dochodowego na rzecz Caritas Archidiecezji.

9. Spotkania wspólnot: Krzywcza – piątek RAM, Reczpol – – środa RAM, czwartek schola

10. Policja ostrzega przed chodzącymi po domach osobami obcej narodowości. Było już kilka kradzieży osób starszych w gminie Dubiecko.

11. Matce Najświętszej polećmy młodzież naszej parafii klas III Gimnazjum przygotowującą się do przejęcia sakramentu bierzmowania, a obecnie będącą na rekolekcjach w Heluszu: Pod twoją obronę…