II Niedziela Wielkiego Postu – 17 marca 2019

1. a) Dzisiaj II Niedziela Wielkiego Postu, która w Kościele polskim jest przeżywana jest jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy ją pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha Świętego”. Modlitwą, cierpieniem oraz ofiarami pieniężnymi wyrażamy braterską solidarność z 2004 naszymi misjonarkami i misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię i dają świadectwo miłości Boga i bliźniego w 99 krajach misyjnych. Zbiórka do puszek po Mszy Świętej.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj w Krzywczy o godz. 15.30.
c) Reczpol – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy Św. o godz. 11.00.

2. We wtorek 19 III Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze święte: Krzywcza 17.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. Jest to dzień imienin naszego Ks. Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Polecamy ich w naszych modlitwach.

3. a) W piątek zapraszamy na rozważania Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00.
b) W piątek 22 III kolejny dzień nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II w Reczpolu. Eucharystia z kazaniem i ucałowaniem relikwii po Drodze Krzyżowej. Składka na chrzcielnicę.
c) W piątek początek rekolekcji dla kandydatów do bierzmowania w Heluszu. Dojazd indywidualnie na 16.45.

4. a) W sobotę 23 III w Przemyślu o godz. 10.00 przy klasztorze s. Benedyktynek warsztaty biblijne. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian do skorzystania.
b) W sobotę o godz. 15.30 w Krzywczy katecheza dla uczniów klas VI SP w ramach przygotowania do bierzmowania.

5. „Caritas” Archidiecezji rozprowadza świece „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym, a ofiara to 7 zł.

6. Spotkania wspólnot: Krzywcza: środa Dziewczęca Służba Maryi, Reczpol – środa RAM, czwartek schola, Ruszelczyce: poniedziałek Dziewczęca Służba Maryi, piątek młodzież.

7. a) Matce Bolesnej polećmy trudne sprawy misji: Pod Twoją obronę…
b) Pomódlmy się za zmarłego w minionym tygodniu Eugeniusza Banata, parafianina z Krzywczy: Wieczne odpoczywanie…