1. a) Krzywcza – Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Dziś składka na świątynię.
b) Reczpol – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy Św. o 11.00.
c) Ruszelczyce, Średnia – dziś składka na świątynię.

2. Dzisiaj rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością Św. Józefa. Opiekunowi Pana Jezusa polecamy nasze rodziny.

3. W piątek Droga Krzyżowa: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00.

4. W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas III Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

5. Przyszła niedziela 17 III, to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.

6. W dniach 12 – 14 IV 2019 r odbędzie się w Dukli Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy młodzież naszej parafii: uczniów szkół średnich, trzecich klas gimnazjum, VIII klas SP do udziału w tym uroczystym spotkaniu wiary. Prosimy chętnych do wpisywania w zakrystii. Koszt pobytu 35 zł.

7. Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami. Wyjątek stanowią uroczystości i IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela radości. Umiejmy tak zorganizować sobie czas, aby uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach wielkopostnych, zrezygnować z wszelkich form rozrywki, a ponadto pamiętajmy o jałmużnie, która gładzi liczne nasze grzechy. Dla dzieci szkolnych przygotowane są przez Caritas skarbonki wielkopostne, które otrzymają od swoich katechetów w czasie zajęć szkolnych. My dorośli możemy składać jałmużnę postną w świątyni przy ołtarzu, do specjalnie wystawionych koszyków. „Caritas” Archidiecezji rozprowadza świece „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym, a ofiara to przynajmniej 7 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Zachęcamy do sakramentu pokuty, aby Wielki Post przeżyć w Komunii z Bogiem. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 06 – 09 IV br. Spowiedź wielkanocna w Wielki Wtorek 16 IV.

8. Spotkania wspólnot: Reczpol – środa RAM, czwartek schola, Ruszelczyce – piątek młodzież

9. Msze Św. Krzywcza – codziennie 17.00, Reczpol – codziennie 16.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt 18.00, Średnia – pt 16.30. Intencje Mszy Św.:

10. Przez wstawiennictwo Św. Józefa polećmy Bogu rodziny naszej parafii: Litania do Św. Józefa

Kategorie: Ogłoszenia