1. a) Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych: Papieska intencja misyjna: „Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane”.
b) Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna jest ochrona trzeźwości. Dziś rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: “Młodzi trzeźwi i wolni”. Odpowiedzialność za trzeźwość młodych, czyli za ich trzeźwe myślenie, za ich bycie wolnymi od wszelkich uzależnień spoczywa na wszystkich dorosłych, zwłaszcza na rodzicach, kapłanach, nauczycielach i wychowawcach. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Zachęcamy parafian do podejmowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wpisywania się do Księgi Abstynencji.
c) Dziś składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
d) Dzisiaj po sumie w Krzywczy spotkanie dla rodziców i uczniów klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem.

2. a) Najbliższa środa 6 III, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
b) W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.
c) Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane: Krzywcza: 8.00, 17.00, Reczpol 8.00, 16.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. Zachęcamy by zabrać poświęcony popiół dla nieobecnych na Mszy Św. jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty tzw. Suche Dni Wiosenne.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinne przed Mszą Św. Krzywcza 16.00, Reczpol 15.00, Ruszelczyce 17.00. Modlitwy za pasterzy Kościoła i o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.

5. a) W piątek 8 III nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
b) W piątek modlimy się w intencji kobiet.

6. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: Krzywcza 15.30, Reczpol 11.00. Ruszelczyce, Średnia – Gorzkie Żale za tydzień po Mszy Św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Krzywcza – prosimy parafian, którzy w niedzielę uczestniczą we Mszy Św. o 16.00, by przychodzili w okresie Wielkiego Postu na Gorzkie Żale o 15.30 i skorzystali z kazania. Na Mszy Św. o 16.00 nie będzie głoszone Słowo Boże. Wchodzenie w czasie trwania nabożeństwa bardzo rozprasza zarówno prowadzącego kapłana, jak i wiernych.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – wtorek zbiórka ministrantów, piątek RAM Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, środa RAM, czwartek schola Ruszelczyce – piątek młodzież

8. W dniach od 12 do 14 IV w Dukli odbędzie się Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zapraszamy do udziału młodzież naszej parafii począwszy od VIII klasy SP. Zapisy do 17 III. Koszt 35 zł.

8. Msze Św. Krzywcza – codziennie, Reczpol – codziennie, Ruszelczyce – pn, śr, pt.

9. Matce Najświętszej polećmy młodzież naszej parafii prosząc o jej trzeźwość: Pod twoja obronę…

Kategorie: Ogłoszenia