1. Dzisiaj zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Posłanie ludzi młodych z misją do świata. Mówił papież Franciszek: „Maryja odważyła się dać życie marzeniu Boga. O to właśnie pyta nas dzisiaj Pan: Czy chcesz, aby miłość Ojca otworzyła Tobie nowe perspektywy i prowadziła drogami, jakich nigdy sobie nie wyobrażałeś i o jakich nie myślałeś, nie marzyłeś ani nie oczekiwałeś, które radują i sprawiają, że serce śpiewa i tańczy?” Zachęcamy ludzi młodych do lektury przemówień papieskich z Panamy. Zapraszamy młodzież, by poprzez spotkania we wspólnotach, rekolekcje, wyjazdy na Spotkania Młodych Archidiecezji Przemyskiej trwała w bliskości z Chrystusem i Kościołem.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W poniedziałek 28 I Św. Tomasza z Akwinu, jednego z największych filozofów i teologów Kościoła.
b) W środę 30 I bł. Bronisława Markiewicza, wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży, założyciela Zgromadzenia Św. Michała Archanioła.
b) W czwartek 31 I Św. Jana Bosko, prezbitera, wychowawcy i patrona młodzieży.

3. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca Prosimy dzieci i młodzież by korzystały ze spowiedzi już czwartek. Możliwość spowiedzi 30 min przed Mszą Św.
Pierwszy piątek: Krzywcza – spowiedź 7.30, Msza Św. 8.00, popołudniem spowiedź 15.30, Msza o 17.00 Reczpol – spowiedź 15.00, Msza Św. 16.00
Ruszelczyce – spowiedź 17.00, Msza Św. 18.00
Średnia – spowiedź 15.30, Msza Św. 16.00
Chorych odwiedzimy od godziny 9.00.

4. a) W sobotę 2 II Święto Ofiarowania Pańskiego. Kościół przypomina nam, że Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem. Poświecenie gromnic. Dzieci klas III SP w ramach przygotowania do dnia I Komunii Świętej przyjdą ze świecami od chrztu świętego. Msze Św.: Krzywcza – 8.00, 17.00, Reczpol – 8.00, 16.00 (dzieci komunijne), Ruszelczyce – 9.30 (dzieci komunijne), Średnia – 9.30. b) Jest to również dzień modlitw w intencji osób konsekrowanych i o nowe powołania. Taca na klasztor sióstr Karmelitanek w Przemyślu.

5. Za tydzień 3 II pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Składka na potrzeby diecezji.

6. Msze Św.- Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – codziennie o 16.00, Ruszelczyce – pn, śr, , pt, o 18.00, Średnia pt. 16.00.

7. Matce Najświętszej polećmy młodzież naszej parafii: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia