II Niedziela zwykła – 20 stycznia 2019

1. a) Reczpol – dzisiaj składka na świątynię.
b) Ruszelczyce – Dzisiaj strażacy przejdą po naszych domach zbierając fundusze na malowanie świątyni.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W poniedziałek 21 I Świętą Agnieszkę – Jako 12-letnia dziewczynka pochodząca ze starego rodu złożyła Bogu ślub czystości. Gdy nie zgodziła się zostać żoną bogatego poganina poniosła śmierć męczeńską przez ścięcie około 305 roku. Jest patronką dzieci, panien i ogrodników.
b) We czwartek 24 I Św. Franciszka Salezego – biskupa, który nawrócił na katolicyzm ponad 70 tys. kalwinów, wielki czciciel Jezusa w Najświętszym Sakramencie, propagator duchowości chrześcijańskiej, patron prasy katolickiej. Zachęcamy by wpisywać się na prenumeratę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła.
b) W piątek 25 I Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła – dzięki otrzymanej łasce Szaweł stał się wiarygodnym świadkiem Bożego miłosierdzia i wiarygodnym apostołem Ewangelii.
c) W sobotę 26 I Św. Tymoteusza i Tytusa, dwóch wielkich współpracowników św. Pawła. Św. Tymoteusz biskup Efezu, Tytus biskup Krety.

3. We wtorek 22 I kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 16.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii. Składka na chrzcielnicę.

4. W czwartek 24 I w Krzywczy o 19.00 adoracja Najświętszego sakramentu prowadzona przez młodzież RAM. Zapraszamy.

5. W sobotę 26 I w Krzywczy o godz. 15.30 katecheza dla klas VII i VIII przed Bierzmowaniem.

6. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa Żywy Różaniec
Reczpol – środa schola
Ruszelczyce – piątek młodzież

7. Msze Św. Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – codziennie o 16.00, Ruszelczyce: pn, śr, pt o 18.00

8. Babcie i dziadziów naszej parafii polećmy opiece Matki Bożej: Pod Twoją obronę…