1. a) Dzisiejsza niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Niech będzie ono przypomnieniem naszego własnego chrztu. Przez ten bowiem sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i weszliśmy do wspólnoty Kościoła. Z odwagą podejmujmy obowiązki chrześcijanina.
b) Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy w świątyni i naszych domach śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Zachowajmy także świąteczny wystrój naszych domów. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dzisiejsza składka przeznaczona na świątynię. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek 17 I Św. Antoniego Opata, zaś w sobotę 19 I Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej diecezji.

3. W piątek 18 I rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczny Tydzień Modlitw będzie pod hasłem: Dąż do sprawiedliwości. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Ekumenizm to postawa pełna tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych.

4. a) W sobotę 19 I w Krzywczy o 15.30 katecheza dla uczniów III klas Gimnazjum przed Bierzmowaniem.
b) Również w sobotę w świetlicy wiejskiej w Reczpolu odbędzie się opłatek i zabawa taneczna dla emerytów i rencistów. Serdecznie zapraszamy, by zacząć bal od Eucharystii o godz. 16.00.

5. Reczpol – w następną niedzielę składka na świątynię.

6. Zakończyliśmy wizytę kolędową. Składamy podziękowanie za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę. Dziękujemy za ofiary składane z tej okazji. Zostaną one przeznaczone na utrzymanie kapłanów, pokrycie kosztów wyjazdów duszpasterskich oraz cele parafialne. Bardzo boleśnie niepokoi nas: nie przyjęcie kapłana przez niektórych parafian, brak praktyk religijnych – spowiedzi i komunii, nieobecność na świątecznej Mszy Św., brak pogłębionego życia religijnego, brak zaangażowania we wspólnotach, zamieszkiwanie w konkubinacie, podziały w rodzinach, alkoholizm. Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim w nowym 2019 roku.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – piątek RAM, Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, środa ministranci, czwartek RAM, Ruszelczyce – piątek młodzież

8. a) Msze Św.: Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – codziennie o 16.00, Ruszelczyce -pn, śr, pt o 18.00.
b) Kancelaria parafialna czynna: pn, śr, pt 15.00 – 16.00.

9. Matkę Najświętszą prośmy o jedność podzielonych chrześcijan: Pod Twoja obronę…

Kategorie: Ogłoszenia