Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia 2019

1. a) Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Objawienia Pańskiego. Uczcijmy Epifanię – objawienie się Boga poganom. Poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą oznaczmy drzwi naszych domów, a woń kadzidła niech się rozejdzie w naszych mieszkaniach. Jest możliwość nabycia zestawu kredy i kadzidła w zakrystii. Składka przeznaczona na misje.
b) Dzisiaj zakończenie akcji „Kolędnicy misyjni”. Dziękujemy młodzieży za kwestę na rzecz misji w Burundi. Udało się zebrać kwotę 4.884 zł. Bóg zapłać parafianom za przyjęcie młodzieży i ofiary.
c) Dzisiaj pierwsza niedziela stycznia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: “Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.”

2. Dalszy ciąg kolędy: od 15.30 do 21.00
a) poniedziałek 7 I – cd Ruszelczyce
b) wtorek środa 8, 9 I – Krzywcza: 1 kapłan za rzeką, za wioską, część Osiedla, 2 kapłan ulica i rynek, 3 kapłan Blich i część Osiedla.
c) czwartek, piątek 10, 11 I Wola Krzywiecka: jeden kapłan od Krzywczy w kierunku Średniej , drugi kapłan od Kamionki w kierunku Potaszu, trzeci kapłan od Średniej w kierunku Krzywczy
d) sobota 12 I od 9.00 – 1 kapłan Chyrzyna od mostu, 2 kapłan Kupna od lasu, 3 kapłan Kupna od Chołowic i Chyrzynka.
e) Prosimy zgłaszać na sobotnie popołudnie tych, którzy byli nieobecni lub zostali pominięci podczas wizyty duszpasterskiej.

3. Msze Św. w tym tygodniu: Krzywcza – od poniedziałku do soboty o 7.00
Reczpol – od poniedziałku do soboty o 7.30
Ruszelczyce – pn, śr, pt o 7.00
Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: poniedziałek, środa, piątek 8.00 – 9.00

4. a) Serdecznie zachęcamy parafian do prenumeraty w rozpoczętym roku prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła. Zapisy w zakrystii. Jesteśmy świadomi, że czasopisma katolickie są bardzo dobrym narzędziem do rozwoju duchowości i mądrej wiedzy o Bogu, człowieku i świecie. To zaledwie koszt 5 zł tygodniowo.
b) Zachęcamy do prenumeraty czasopism dla dzieci. Pisma dla najmłodszych czytelników zawierają m.in. czytanki, łamigłówki, zgadywanki, a nawet wycinanki i gry planszowe oraz sylwetki świętych patronów. W miesięcznikach, których odbiorcami są starsze dzieci, przeczytać można m.in. komentarze do Ewangelii, opowiadania z morałem i wywiady z ciekawymi ludźmi.

5. Matce Najświętszej polećmy parafian, których odwiedzimy w tym tygodniu podczas wizyty duszpasterskiej: Pod twoją obronę…