1. Dzisiaj Niedziela Świętej Rodziny. Rodzina to święta instytucja ustanowiona przez Boga i uobecniona w życiu Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrujmy się w świętą Rodzinę i uświęcajmy nasze rodziny przez miłość i modlitwę.

2. W poniedziałek 31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2018. Zakończmy go w naszych świątyniach modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Msze Św. i nabożeństwa: Krzywcza 16.00, Reczpol 16.00, Średnia 14.30, Ruszelczyce 16.00.

3. We wtorek 1 I 2019 r Uroczystość Bożej Rodzicielski Maryi. Niedzielny porządek nabożeństw. Po sumie w Krzywczy i Reczpolu wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na świecie.

4. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
a) W I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za pasterzy oraz powołania. Możliwość skorzystania ze spowiedzi na 30 min przed Mszą Św.
b) W I piątek: Krzywcza – spowiedź 6.30, Msza Św. 7.00, po południu spowiedź 16.00, Msza o 17.00, Reczpol – spowiedź 15.00, Msza Św. 16.00.
Ruszelczyce – spowiedź 17.00, Msza Św. 18.00.
Średnia – spowiedź 15.30, Msza Św. 16.00.
– Chorych w pierwszy piątek odwiedzimy od godziny 9.00.
c) W I sobotę miesiąca różaniec wynagradzający po Mszy Św.

4. Za tydzień w niedzielę 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego. Uczcijmy Epifanię – Objawienie się Boga. Msze Św. jak w niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą oznaczmy drzwi naszych domów, a woń kadzidła niech się rozejdzie w naszych mieszkaniach. Jest możliwość nabycia zestawu kredy i kadzidła w zakrystii. Składka przeznaczona na misje.

5. Dalszy ciąg kolędy: środa, czwartek od 15.30 – Reczpol cdn, sobota od 9.00, Ruszelczyce – pierwszy kapłan od Krzywczy, drugi kapłan od P. Mariusza Króla w kierunku Babic, trzeci kapłan od Babic w stronę wioski.

6. a) Godziny Mszy Świętej: Krzywcza: śr, czw sb, o 7.00, Reczpol: śr, czw, sb o 7.30, Ruszelczyce: śr, czw, sb o 7.00.
b) Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: poniedziałek, środa od 8.00 do 9.00

7. Serdeczne podziękowanie kierujemy wobec tych, którzy pomagali w świątecznym przybraniu świątyni: zrobieniu szopki, strojeniu choinek. Składamy serdeczne “Bóg zapłać!”
Krzywcza – Panom za umocowanie choinek, Paniom za zrobienie stroików i ozdób choinkowych, ks. Krzysztofowi i młodzieży za strojenie szopki i choinek.
Reczpol – mężczyznom za przywiezienie i umocowanie choinek i szopki, ks. Pawłowi, młodzieży i parafianom za strojenie choinek.
Ruszelczyce – P. Kościelnemu za umocowanie i strojenie szopki i choinek.
Średnia – Parafianom za przygotowanie szopki i choinek.

8. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych w tygodniu parafian: Michała Trawnickiego z Krzywczy i Emilię Wróbel z Reczpola: Wieczny odpoczynek…

Kategorie: Ogłoszenia