IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018

1. Dzisiaj przypada rocznica święceń biskupich, a jutro dzień imienin ks. abp Adama Szala. Polecajmy Księdza Arcybiskupa Bogu w naszych modlitwach.

2. Jutro Wigilia Bożego Narodzenia. Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilii. Zadbajmy, by nikt w samotności nie spożywał wieczerzy wigilijnej. Należy rozpocząć od wspólnej modlitwy, lektury Pisma Świętego, łamania opłatkiem i wspólnego kolędowania. Z wieczerzy wigilijnej należy wykluczyć alkohol. Pasterki – Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – 24.00, Średnia 22.00. Taca mszalna z “pasterki” przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
Krzywcza – czuwanie modlitewne przed pasterką od 23.30
Reczpol – Czuwanie modlitewne przed pasterką od 23.20. Zapraszamy.

2. We wtorek 25 XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przyjdźmy, pomimo udziału w Pasterce, by złożyć Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas. Przyjmijmy Tego, który przychodzi do swojej własności. Porządek nabożeństw przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 w Krzywczy.

3. W środę 26 XII święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 w Krzywczy. Błogosławieństwo owsa. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.

4. W czwartek 27 XII Święto Św. Jana Ewangelisty. Błogosławieństwo wina. Msza Św. Krzywcza 17.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00.

5. Od piątku 28 XII Rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie – “kolędę”. Pragniemy zanieść do Waszych domów błogosławieństwo Chrystusa i wspólnie się pomodlić. Zachciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy kapłanowi szacunek, bądźmy w miarę możliwości wszyscy w domu. Dom nasz niech będzie przygotowany: nakryty stół, woda święcona, krzyż, świece, Pismo Święte, zeszyty dzieci i młodzieży z religii. Uczyńmy wszystko, by atmosfera tego spotkania była podniosła i jednocześnie miła, serdeczna. W dzień powszedni kolęda będzie trwała od 15.30 do 21.00, zaś w soboty od 9.00 do 18.00.
a) Piątek 28 XII Średnia
b) Sobota 29 XII Reczpol
– Pierwszy kapłan rozpocznie od Kijowa w kierunku Karczmy, świątyni
– Drugi kapłan od Łazów w kierunku Krzywczy, po obu stronach
– Trzeci kapłan od Przychołowic w kierunku cerkwi.

6. a) Godziny Mszy Świętej: Krzywcza: pn,, pt, sb o godz. 7.00, Reczpol: pt, sb o godz. 7.30. Ruszelczyce: pt o godz. 7.00.
b) Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: pn, pt 8.00 – 9.00.

7. Podobnie jak w ubiegłym roku, młodzież Ruchu Apostolstwa Młodzieży wyruszy jako Kolędnicy Misyjni. Przyjmijmy ich życzliwie i włączmy się w dzieło misji.

8. W zakrystii są jeszcze świece na stół wigilijny, podzielmy się radością Bożego Narodzenia z potrzebującymi.

9. Matce Najświętszej polecajmy posługę J.E. Ks. abp Adama Szala: Pod Twoja obronę…