III Niedziela Adwentu – 16 grudnia 2018

1. Reczpol – Dzisiaj składka na świątynię.

2. a) Pan jest coraz bliżej. Kościół chce nam pomóc w adwentowej przemianie. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony adwentu. Zachęcamy więc do codziennego uczestnictwa w Roratach.
b) Ze względu na wyjazdy na spowiedzi w tym tygodniu ulegną zmianie godziny odprawiania Mszy Św. Krzywcza – codziennie o 7.00, Reczpol – codziennie o 7.30, Ruszelczyce – pn, śr, pt 7.00
c) Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna: pn, śr, pt 8.00 – 9.00

3. W piątek 21 XII będziemy przeżywać parafialną spowiedź adwentową. Trzeba nam Boże Narodzenie świętować i przyjmować Dzieciątko Jezus z czystym sercem. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Ponadto zostawmy możliwość spowiedzi, tym, którzy wrócą z zagranicy. Przyjadą kapłani z dekanatu, więc skorzystajmy z łaski Sakramentu Pokuty. Godziny spowiedzi: Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce od 14.00 do 17.00, Średnia – od 15.00 do 16.30. Prosimy zgłaszać chorych do spowiedzi przed świętami. Spowiedź i Komunia Św. dla chorych w piątek 21 XII od 9.00

4. W niedzielę 23 XII kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 11.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.

5. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin, tzw. Suche Dni. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny naszej parafii, a zwłaszcza te, które zamykają się na życie, na dzieci.

6. Do nabycia w zakrystii świeca Caritas. Świeca ta przypomina nam, że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Można także zakupić kalendarze na 2019 rok i modlitwy na stół wigilijny.

7. a) Krzywcza, Ruszelczyce – Pan organista Marek Laska składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie podczas roznoszenia opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za złożone ofiary!
b) Reczpol, Średnia: – Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie młodzieży podczas roznoszenia opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

8. Prośmy Niepokalaną Matkę o dobrą spowiedź adwentową dla wszystkich parafian: Pod Twoją obronę