1. a) Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek. Kościół na Wschodzie to Ukraina, Białoruś, Rosja, Kazachstan, gdzie kiedyś przed laty trafili Polacy w czasie II wojny światowej. To Kościół, który zachował żywą wiarę po dziś dzień. To jest Kościół ciągle cierpiący, którego symbolem jest bł. ks. Władysław Bukowiński. To Kościół, który daje świadectwo i pokazuje, że nawet w bardzo prostych, prymitywnych warunkach można być wiernym Jezusowi Chrystusowi.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dziś druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na świątynię.
c) Reczpol – dzisiaj popołudniem młodzież rozniesie po naszych domach poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone jako podziękowanie za pracę P. Organistki i P. Kościelnego.
d) Średnia – dzisiaj młodzież rozniesie opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone jako podziękowanie za pracę P. Kościelnego.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek 13 XII Św. Łucję z Syrakuz – męczennicę z 304 roku, w piątek 14 XII Św. Jana od Krzyża, reformatora męskiej gałęzi Karmelu.

3. a) W sobotę 15 XII w Przemyślu odbędzie się Marsz Orląt Przemyskich i Lwowskich w setną rocznicę walk o polskość tych miast. O 15.00 Msza Św. w kościele oo. Franciszkanów, a następnie Marsz z Placu Niepodległości.
b) W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas VI przed bierzmowaniem.

4. Spotkania wspólnot: Krzywcza – wtorek o 16.00: DSM, czwartek: ministranci, Reczpol – wtorek: Akcja Katolicka, środa: RAM, czwartek: DSM, schola, Ruszelczyce – środa: kandydaci i ministranci, piątek: młodzież

5. Krzywcza, Ruszelczyce – W tym tygodniu Pan organista Marek Laska rozniesie po domach poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy go życzliwie. Poniedziałek – Ruszelczyce, wtorek – Krzywcza, środa – Wola Krzywiecka, czwartek – Chyrzyna, Kupna i cd Wola Krzywiecka.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wpłaty dokonane w listopadzie na modernizację plebanii: Krzywcza 1.200 zł, Reczpol – 1.750, Ruszelczyce 580 zł, Średnia 40 zł, Wola Krzywiecka 520 zł. Zebraliśmy 4.090 zł. Bóg zapłać! Prosimy o zabranie ze sobą list na grudzień.

7. Do nabycia w zakrystii świeca Caritas. Świeca ta przypomina nam, że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Można także zakupić kalendarze na 2019 rok i modlitwy na stół wigilijny.

8. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: Walerię Kurasz z Ruszelczyc i Stanisława Kruka z Krzywczy: Wieczne odpoczywanie…

Kategorie: Ogłoszenia