I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018

1. a) Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele – 2018/2019. Ten rok będzie przebiegał pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. Dary i charyzmaty Ducha Świętego są nam dane po to, by służyć wspólnocie Kościoła. Każdy chrześcijanin ma do spełnienia misję, bo jest napełniony Duchem Świętym.
b) Dzisiaj pierwsza niedziela grudnia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: “Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.”
c) Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne. Gościmy w parafii ks. diakona z Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu. Przywiózł nam pozdrowienie i podziękowanie od wspólnoty seminaryjnej za pomoc materialną. Rozprowadza także kalendarze, dochód wesprze Caritas seminaryjny.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedzieli i uroczystości będzie sprawowana Eucharystia o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy do codziennego uczestnictwa we Mszy Świętej, zwłaszcza dzieci z lampionami.
a) Przez cały Adwent zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w piątek 21 XII br.
b) Jak co roku Caritas zachęca nas do włączenia się w pomoc najbiedniejszym poprzez zakup świecy na stół wigilijny – koszt zakupu: minimum 5 zł. W zakrystii można zakupić kalendarze na 2018 rok oraz modlitewniki na stół wigilijny.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 3 XII Św. Franciszka Ksawerego, w piątek 7 XII Św. Ambrożego.

4. W tym tygodniu I czwartek i I piątek miesiąca.
a) W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź: Krzywcza 16.00, Reczpol 15.00, Ruszelczyce 17.00. Msza Św. i modlitwy za pasterzy oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
b) W I piątek: Krzywcza – spowiedź 6.30, Msza Św. 7.00, po południu spowiedź 15.30, Msza o 17.00 Reczpol – spowiedź 15.00, Msza Św. 16.00
Ruszelczyce – spowiedź 17.00, Msza Św. 18.00
Średnia – spowiedź 15.30, Msza Św. 16.00
Chorych w pierwszy piątek odwiedzimy od godziny 9.00.

5. a) W sobotę 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w Eucharystii. Msze Św. Krzywcza – 8.00, 17.00, Reczpol 8.00, 16.00, Ruszelczyce 9.30, Średnia 9.30.
a) W ten dzień dzieci z klas III otrzymają poświęcone medaliki Niepokalanej.
b) Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP bardzo zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego zabiciem.
b) W sobotę 8 XII w Krzywczy o 15.30 katecheza dla klas VII i VIII SP w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

6. a) W następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień składka na świątynię. Prosimy składać listy na plebanię. Reczpol – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Prosimy składać listy z listopada na plebanię.
Średnia – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

7. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – środa Żywy Różaniec, piątek RAM
Reczpol – środa RAM, czwartek DSM, schola
Ruszelczyce: poniedziałek Żywy Różaniec, piątek młodzież

8. Niepokalanej polećmy wykładowców i kleryków naszego przemyskiego seminarium Duchownego: Pod Twoja obronę…